Sport
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 21:34

Goniacka Białka Tatrzańska - 3 dniowy festiwal biegowy u podnóża Tatr

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem.
Organizatorzy zaplanowali jedenaście biegów o różnej długości i trudności tak, aby każdy amator biegania po górach, nawet początkujący, znalazł coś dla siebie.

REGATTA FARBOWANE GYMBY to kolorowy bieg dla całych rodzin, który na mecie zakończony będzie kolorową bitwą na woreczki wypełnione barwnym pyłem. BIEG KRASNYCH DZIEWEK zarezerwowany jest tylko dla kobiet, a strojem obowiązkowym są spódnice przynajmniej poniżej kolana. Miłośnicy biegów z przeszkodami będą mogli zmierzyć się z GÓRALSKĄ WYCIERUCHĄ, a bardziej doświadczeni biegacze docenią widoki i przewyższenia ROMBANICY NA PÓŁ SETKI. Biegacze, dla których jeden start to za mało, będą mogli rywalizować o Puchar Goniacki OSCYP CUP. By go zdobyć, trzeba ukończyć aż pięć biegów.

Organizując festiwal GONIACKA chcieliśmy stworzyć imprezę dla wszystkich. Nie każdy może wystartować w trudnym biegu typowo tatrzańskim, a u nas ma możliwość zaliczenia biegu górskiego na wybranym dystansie. Góralska oprawa GONIACKI oraz dodatkowe atrakcje pozwolą dobrze bawić się całej rodzinie w trakcie festiwalu. - mówi jeden z organizatorów imprezy Przemysław Olma.

Festiwal, zgodnie z ideą patronującego mu programu Regatta RUSZ SIĘ!, ma przede wszystkim charakter familijny i zachęca do podjęcia różnorodnych form aktywności. Poza zawodami biegowymi organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji towarzyszących, m.in. zajęcia z jogi, pilatesu, zumby czy nordic walking. Najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli do dyspozycji strefę aktywności z labiryntem oraz możliwość startu w biegach z przeszkodami dla dzieci.

Jako dodatkowe atrakcje organizatorzy przygotowali prelekcje sportowców oraz projekcje filmów o tematyce biegowej i górskiej. W miasteczku festiwalowym znajdzie się również namiot wystawowy, w którym będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży biegowej i outdoorowej.

Trasy biegów GONIACKIEJ zostały poprowadzone najbardziej atrakcyjnymi ścieżkami i drogami gminy Bukowina Tatrzańska. Wyznaczając je chcieliśmy pokazać uczestnikom zarówno miejsca dawne (kapliczki, kościoły, bacówki), jak i nowoczesną infrastrukturę narciarską i turystyczną. Przepiękne widokowe trasy biegów z Tatrami w tle ciągną się więc polanami, graniami, wąwozami, przesmykami leśnymi pokazując wszystkie uroki tego regionu – dodaje organizator imprezy.

Więcej informacji na: www.goniacka.pl oraz www.ruszsie.org
PROGRAM BIEGOWY:
PIĄTEK, 26 sierpnia 2016 r.
DYCHA CY NIE DYCHA? – dystans 10 km i 1 m, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP
GONIACKA ZA DUTKIEM – dystans 5 km, bieg drużynowy dla firm
WARTKI DOWNHILL KU DOŁOWI – dystans 3 km, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP
BIEG KRASNYCH DZIEWEK – dystans 1 km, tylko dla kobiet
SOBOTA, 27 sierpnia 2016 r.
GONIACKA HET NA GRAPE – dystans 21 km (+987 m, -979 m) bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP
GÓRALSKA WYCIERUCHA – dystans 8 km, bieg z przeszkodami zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP
REGATTA FARBOWANE GYMBY – dystans 2 km
HARDCOOROWY JUHAS – 4 km, finał Pucharu Goniacki OSCYP CUP
NIEDZIELA, 28 sierpnia 2016 r.
ROMBANICA NA PÓŁ SETKI – dystans 52 km, ultramaraton górski (+1520 m, -1528 m)
GONIACKA MARATON – BIEG ZIAJOKA o Puchar Wójta Gminy – dystans 42 km (+1099 m, -1351 m)

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl