Sport
Piątek, 7 października 2016 15:37

Finał „Weekendów z piłką ręczną”

W najbliższą sobotę, w Małej Hali Tauron Areny Kraków, zostaną rozegrane finałowe zawody II edycji projektu „Weekendy z piłką ręczną”. Do rywalizacji o najwyższe miejsca na podium stanie 12 zespołów. „Weekendy z piłką ręczną” to autorski projekt Województwa Małopolskiego proponujący dzieciom z klas klas III-IV szkół podstawowych alternatywną i aktywną formę spędzenia wolnego czasu.
Cel jaki przyświeca „Weekendom z piłką ręczną” to zaproponowanie dzieciom z Małopolski atrakcyjnej formuły spędzania wolnego czasu oraz promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. Inicjatywa przyczynia się również do rozwoju współpracy z lokalnymi samorządami oraz organizacjami i instytucjami realizującymi zadania w zakresie sportu dzieci i młodzieży. Zadanie w imieniu Województwa Małopolskiego realizuje Małopolski Związek Piłki Ręcznej.

W sobotę (8 października) o godz. 9:00 rozpoczną się zawody finałowe, w których udział weźmie 12 zespołów: 6 najlepszych zespołów dziewcząt i 6 najlepszych zespołów chłopców, które staną do rywalizacji o tytuł najlepszego w województwie. Zawodnicy zostali wyłonieni w ramach zajęć i konsultacji przeprowadzanych w każdym z subregionów Małopolski. Oprócz najlepszej drużyny finał projektu wyłoni również najlepszego zawodnika (MVP), najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza tegorocznej edycji. O godz. 14:30 w Małej Hali Tauron Areny odbędzie się natomiast oficjalne zakończenie tegorocznej edycji projektu.

Finał wydarzenia będzie na bieżąco relacjonowane poprzez oficjalny profil Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej na Facebooku.

Ubiegłoroczna edycja „Weekendów z piłką ręczną” zgromadziła 730 uczestników z 50 małopolskich szkół. W ramach zajęć rozegrano łącznie 150 meczów.
W I edycji w kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Wilczyskach (Gmina Bobowa), natomiast w kategorii chłopców – Szkoła Podstawowa w Jabłonce (Gmina Jabłonka).

„Weekendy z piłką ręczną” są współfinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego. Na realizację tegorocznej edycji - podobnie jak w zeszłym roku - Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 250 tys. zł.

opr. s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl