Kuter
Sport
Niedziela, 28 sierpnia 2016 23:41

Festiwal Biegowy w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

W ostatni weekend sierpnia rozegrana została pierwsza edycja Goniacki czyli biegowy festiwal z kilkunastoma propozycjami dla miłośników biegania.
Uczestnicy mogli wybierać spośród 11 biegów - od krótkich, kilometrowych fun runów, po ponad 50 km dystans ultra, nazwany przez organizatorów "Rombanicą na pół setki".

Otwierającym imprezę był dystans 10 km i 1 m czyli bieg o nazwie ''Dycha cy nie dycha ?''. Bieg zaliczany jest do Pucharu Goniacki OSCYP CUP czyli Pucharu całego Festiwalu posiadającego osobną klasyfikację obejmującą sumę czasów z 5 biegów wchodzących w jego skład. Wyniki poznamy dopiero po podsumowaniu całego cyklu.

W trakcie Goniacki zorganizowano też biegi z przeszkodami czyli ''Góralską Wycieruche'' na 8 km ze snopem siana w roli głównej, ''Farbowane Gymby'' czyli 2 km biegu wraz z kolorową bitwą na mecie oraz bieg dla bardziej zaprawionych biegaczy.

Trzy dłuższe dystanse to ''Goniacka het na grape'' (półmaraton 21km), ''Goniacka Maraton - Bieg ziajoka o puchar Wójta Gminy'' (maraton 42 km) i ''Rombanica na pół setki'' (dystans ultra 52 km).

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl