Sport
Środa, 18 lipca 2018 09:20

EkaMedica GONIACKA Białka Tatrzańska 2018

14 lipca w Białce Tatrzańskiej na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska po raz trzeci rozegrane zostały zawody w biegach górskich EkaMedica GONIACKA Białka Tatrzańska 2018.
Punktualnie o godzinie 8.00 na trasę ruszyli zawodnicy półmaratonu górskiego HOTEL BANIA Goniacka Het Na Grapę 21km. Trasa wytyczona malowniczymi ścieżkami okolicznych wzniesień z piękną panoramą na Tatry. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 900m przewyższenia – najlepszy zawodnik tego dnia Tomasz Nosal pokonał dystans z czasem 1h.48m.31s. Na starcie stawiło się sumie ponad 100 osób – w różnym stopniu doświadczenia w biegach górskich. Dla niektórych był to debiut w górach, dla innych rozgrzewka przed biegami ultra. Dodatkowo zawodnicy uczestniczący w biegu zbierali punkty w Lidze Biegów Górskich Dare2b, dodatkowo każdy z finisherów otrzymał 1pkt. ITRA - międzynarodowej federacji biegów górskich – których suma uprawnia do udziału w biegu UTMB.W przerwie pomiędzy biegami została zorganizowana STREFA SMARKOCY - zabawy oraz konkursy sprawnościowe dla dzieci. Ukoronowaniem był bieg z przeszkodami dla wszystkich maluchów – błoto, woda, siano ....Oczywiście wszystkie dzieci zostały zwycięzcami – na ich szyjach pojawiły się medale oraz imienne dyplomy.

O godzinie 16.00 na trasę wyruszyli zawodnicy drugiego z biegów NUTREND Dycha Cy Nie Dycha 10km i 1m – zawodników na start wiozła kolej krzesełkowa KOTELNICA – to chyba jedyne zawody ,gdzie na start biegacze mają wygodny dowóz :)
Szybka trasa wiodła tzw. Drogą Królewską – granią z otwartym widokiem na całe Tatry – wracając przebiegali trasami biegowymi CROSS COUNTRY Ośrodka Kotelnica po czym pozostawał szybki zbieg wzdłuż wyciągu. Na mecie jako pierwszy zameldował się Paweł Smędowski - czas 34m.00s jest nowym rekordem tej trasy !!! Na drugim miejscu ubiegłoroczny zwycięzca Tomek Gawroński.

Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani pięknymi pucharami w formie CYRPOKA oraz nagrodami przygotowanymi przez organizatorów SPORTMASTER i RhSPORT oraz nagrodami od partnerów wydarzenia; EkaMedica, NUTREND, HOTEL BANIA, TERMA BANIA, ASPORT, NORDHORN, CAMPUS, ATSKO, ICESTORM

Piknik Biegowy zorganizowany w iście góralskim klimacie dostarczył dużo pozytywnych wrażeń – organizatorom udało się pokazać kilka atrakcji Podhala, folkowa muzyka, słynna gościność gospodarzy, no i owiecki......, które to przeszkadzały niektórym w drodze do mety ;)
Dziękujemy za pozytywne opinie ,które usłyszeliśmy od zawodników – każda z nich bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszych działań mających na celu organizację kolejnej edycji GONIACKI.

Wyniki oraz galerie zdjęć na www.goniacka.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl