Sport
Czwartek, 7 lipca 2022 08:26

Dycha Pod Krokwią

Z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej „Flow” odbędą się nadchodzącej jesieni atrakcyjne imprezy biegowe, dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W Zakopanem zaplanowano pętle wynoszące łącznie 10 km w ramach biegu płaskiego z elementami przełajowymi, którego znacząca większość trasy prowadzi odcinkami asfaltowymi. Dla uczestników przygotowane zostaną w godzinach wieczornych oświetlone pętle, pokonywane nowoczesnymi trasami Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, ze startem i metą w malowniczej okolicy kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew.

Właśnie w takiej nietypowej formule bieg sprawdził się przed rokiem, gdy wydarzenie inaugurowano przy licznej frekwencji, a swoją obecnością zaszczycili je Joanna Jóźwik i Dawid Tomala.„Dycha Pod Krokwią” odbędzie się w piątek 30 września.

Wcześniej 3 września odbędzie się bieg w Szczyrku „Skrzyczne – Wyzwanie 1257”.
Jego trasa poprowadzi z okolic dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne, należącej do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, przez niebieski szlak turystyczny i Halę Jaworzyna, aż po metę przy górnej stacji kolei. To łącznie blisko 5-kilometrowy dystans, o tyle wymagający, że z przewyższeniem wynoszącym 727 metrów i osiąganym po dostaniu się na szczyt Skrzycznego. Bieg o charakterze alpejskim nawiązuje w swoim kształcie do organizowanych tu już zawodów w 2015 roku, gdy uczestnicy zaproszeni zostali do iście ekstremalnej formuły rywalizacji na Skrzyczne wzdłuż kolei linowej.

Wymagającym zmaganiom w górskich okolicznościach przyświecają założenia popularyzacji biegów, promocji walorów krajobrazowych regionów, propagowania infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu oraz popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia.

Oba wrześniowe biegi łączy to, że klasyfikacje będą w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, a także atrakcyjne i obficie wyposażone pakiety startowe. Nie zabraknie pucharów oraz upominków rzeczowych dla najlepszych oraz nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych.

Wpisowe do udziału w każdej z imprez wynosi 50 złotych.

Zapisy i informacje:

SKRZYCZNE – WYZWANIE 1257 (3.09.2022 r., Szczyrk)

DYCHA POD KROKWIĄ (30.09.2022 r., Zakopane)
WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl