Sport
Środa, 13 lipca 2016 20:26

Dwie nowe twarze w NKP

Piłkarze NKP Podhale Nowy Targ rozegrali pierwsze sparingowe spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2016/17, który rozpocznie się 6 sierpnia. Ich rywalem był drugoligowy Rozwój Katowice.
W zespole Podhale widzieliśmy ośmiu nowych piłkarzy. Do trójki - Michał Bedronka, Przemysław Piwowarczyk i Wojciech Dziadzio – o której pisaliśmy wczoraj, dzisiaj dwóch nowych podpisało umowy z nowotarskim zespołem. Są to: Michał Nawrot ( lewy pomocnik, urodzony 9 sierpnia 1990 roku (185 cm, 79 kg). Od wieku juniorskiego związany z Hutnikiem Kraków, w którym występował ponad siedem sezonów. Grał też w GKS Katowice i Okocimski Brzesko) i Jakub Ochman, który nowy środkowy obrońca również jest z Hutnika). Ochman urodził się 17 kwietnia 1991 roku. Były zawodnik Wisły Kraków (juniorzy). Trzy sezony występował w zespole Przebój Wolbrom.

Ta dwójka oraz postali zawodnicy rozegrali w katowiczanami trzy tercje, każda po 35 minut. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli drugoligowcy.

- To był swoisty przegląd kadry – mówi trener NKP, Marek Żołądź. – Sprawdzaliśmy chłopaków, którzy chcą dołączyć do zespołu. Obserwowaliśmy ich zachowanie na różnych pozycjach, niekoniecznie dla nich nominalnych. Mam pewne przemyślenia względem tych piłkarzy. Niestety dzisiaj rozstaniemy się w dwójką, bo kadra nie jest z gumy i nie może być nadmiernie rozbudowana. Na tle drugoligowca wcale źle nie wyglądaliśmy. Jest rzeczą zrozumiałą, że nie wszystko jeszcze było poukładane w naszej grze, ale graliśmy trzy razy po 35 minut w różnych ustawieniach i brakowało zgrania. Zawodnicy pokazali wysokie umiejętności indywidualne. Kwestia czasu, żeby dobrze wkomponowali się w zespół.

NKP Podhale Nowy Targ – Rozwój Katowice 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

źródło: SportowePodhale

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl