Sport
Sobota, 18 marca 2017 14:07

Do trzech razy sztuka i horror w Wieliczce

Piłkarze futsalu z MKF Solne Miasto Wieliczka odnieśli pierwsze zwycięstwo „pod wodzą” nowego trenera. W mieście soli pozostały cenne trzy punktu po spotkaniu z rywalami z Chojnic.

Mecz z Red Devils Chojnice był dla Piotra Kapusty, trenera MKF Solne Miasto Wieliczka, trzecim od czasu objęcia funkcji trenera jedynej drużyny z Małopolski w ekstraklasie futsalu. Po porażkach w dwóch pierwszych spotkaniach wreszcie mógł poczuć, jak smakuje zwycięstwo. Wieliczanie bowiem na własnym parkiecie pokonali rywali 4-3.

Pierwsze trzy bramki strzelili gospodarze. Na listę strzelców wpisali się Piotr Myszor w 2 minucie, Michał Gąsior w 8 minucie i Michał Skórski w 14 minucie. Niedługo potem goście rzucili się do odrabiani strat. W 15 minucie spotkania pierwszą bramkę dla Chojnic zdobył Mariusz Kaźmierczak. Osiem minut później kontaktowe trawienie zaliczył Sebastian Wojciechowski.

Wieliczanie jednak nie zamierzali się biernie przyglądać, jak rywal goni wynik. Do bramki Red Devils w 28 minucie trafił bowiem ponownie Michał Skórski.

Wynik na 4-3 ustalił trafieniem w 36 minucie Dariusz Rychłowski.

- Odnosimy bardzo cenne zwycięstwo i przede wszystkim przerywamy passę porażek, która ciągnęła się za nami od listopada ubiegłego roku. Wreszcie zagraliśmy skutecznie- przynajmniej na tyle by zdobyć o jedną bramkę więcej od przeciwnika- z czym ostatnio mieliśmy problemy. Cieszą 3 pkt. ale i ambitna postawa oraz walka do końcowej syreny. Kolejny bardzo dobry występ w bramce- Krystiana Brzenka, który stał się mocnym punktem naszej drużyny – napisali na swoim profilu działacze klubu z Solnego Miasta.

Piotr Kapusta natomiast to, co działo się na wielickim parkiecie określił jednym słowem – „horror”!

- Wszyscy zawodnicy żyli tym meczem, wiedzieli o co grali – powiedział. – Byliśmy bojowo nastawieni. Jesteśmy na etapie budowania czegoś nowego. Wydaje mi się, że drużynę buduje się właśnie po takich horrorach – stwierdził trener piłkarzy MKF Solne Miasto Wieliczka.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl