Sport
Wtorek, 10 kwietnia 2018 20:45

Chory polski hokej zaciąga pożyczkę - 200 tysięcy franków szwajcarskich. Nolan dojechał do Nowego Targu

Kasa PZHL jest pusta. Reprezentantów Polski, którzy przyjechali na zgrupowanie do Nowego Targu nie wpuszczono do hotelu. Dopiero przelew z PKOL sprawił, że zawodnicy mogli się zakwaterować.
Przy okazji zbliżających się mistrzostw świat wychodzi na jaw, że PZHL tonie w długach. Fama niesie, że jest to grubo ponad 10 mln. zł. Inni twierdzą, że dwa razy tyle. Ted Nolan nie opłacony zjawił się w Nowym Targu, choć miał to uczynić już w sobotę. Czekał na przelew.

Hokeiści hurtem odmawiają gry, zasłaniają się kontuzjami i innymi osobistymi sprawami. Kadrowicze mieli spotkanie z Mirosławem Minkiną, ale niewiele wiemy co ustalono. Zapanowała zmowa milczenia. Jeśli nie ma się czym pochwalić, to lepiej milczeć.

Zapewne część pieniędzy hokeiści dostaną, bo PZHL zaciągnął pożyczkę w IIHF. Szefostwo polskiego hokeja poprosiło światowe władze o 200 tysięcy franków szwajcarskich. Pożyczka bez procentu, ale… pożyczka, czyli kolejne zadłużenie. Pieniądze pozwolą wyrównać część zaległości wobec zawodników, sztabu szkoleniowego i instytucji. Hokeiści nie mają płacone podobno od mistrzostw świata w Kijowe. Dodajmy, że dniówka zgrupowania to 300 złotych brutto dla zawodników.

W tej chwili kadra liczy 27 osób, ale aż ośmiu potencjalnych reprezentantów zrezygnowało. W tej sytuacji podczas turnieju w Budapeszcie będziemy drzeć, żeby nie spaść dywizję niżej. Włosi, Słoweńcy, Kazachowie, Brytyjczycy oraz Węgrzy – to trudni rywale i mają również ogromny apetyt pójść wyżej.

Obecna kadra
Bramkarze: John Murray (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ), Ondrej Raszka (JKH GKS Jastrzębie), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia).
Obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Kamil Górny i Bartłomiej Pociecha (wszyscy Tychy), Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda (obaj Cracovia), Jakub Wanacki (Tauron KH GKS Katowice) i Oskar Jaśkiewicz (Podhale).
Napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Filip Komorski i Jakub Witecki (Tychy), Kasper Bryniczka, Krystian Dziubiński, Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Mikołaj Łopuski, Tomasz Malasiński (obaj Katowice), Jan Steber (Automatyka Gdańsk), Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Mateusz Michalski, Bartłomiej Neupauer (wszyscy Podhale), Kacper Guzik (Saale Bulls Halle).

Ponadto do szerokiej kadry na MŚ, która jest zatwierdzona przez IIHF, zostali powołani – Dominik Paś i Dominik Jarosz (Jastrzębie) oraz Mateusz Gościński (Tychy). Chyba tak na wszelki wypadek, gdyby któryś z graczy z listy zrezygnował.

Stefan Leśniowski, zdj. Michał Adamowski

źródło: SportowePodhale

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl