Sport
Środa, 6 listopada 2019 22:02

Arena Grand Prix Puchar Polski z udziałem SMS Oświęcim

Dokładnie 616 pływaków z 82 klubów rywalizowało w ostatniej dekadzie października na oświęcimskiej pływalni. W zawodach świetnie prezentowali się zawodnicy z powiatowej Dwójki.
W kategorii open na dystansie 400 metrów stylem dowolnym po zaciętej walce zwyciężył, Michał Daszkiewicz. Warto podkreślić, że reprezentant oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu osiągnął tym samym znakomity rezultat, okraszony rekordem życiowym.

- Podczas dwudniowych zawodów świetnie spisał się Mateusz Dubas, który wywalczył pierwsze miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, drugie miejsce na 400 metrów stylem zmiennym oraz drugą lokatę na 200 metrów stylem klasycznym - wylicza trenerka, Alicja Woźnicka.

Na drugim miejscu podium za wyścig na dystansie 200 metrów stylem dowolnym znalazła się Marta Klimek. Wysokie drugie miejsce należało również do Wiktora Grzegorczyka, który płynął na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Dwukrotnie na trzecim miejscu w wyścigach na 200 i 400 metrów stylem zmiennym widniał Przemysław Suchański. Na trzecim miejscu w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym finiszowała również Zuzanna Nowak, która znacznie poprawiła swój najlepszy rezultat.

W trakcie zawodów swój rekord życiowy poprawił także Kamil Sieradzki, który znalazł się na trzecim miejscu podium za wyścig na 200 metrów stylem motylkowym. Powód do zadowolenia miała również Anna Kempa, która wywalczyła trzecią lokatę na 200 metrów stylem zmiennym.

Jakub Konior
foto: Zbiory SMS
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl