Sport
Środa, 2 marca 2011 21:05

Aleksandra Król i Oskar Bom - mistrzami Polski Seniorów w slalomie gigancie równoległym

Na stoku narciarskim Jurgów-Hawrań zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Snowboardzie w olimpijskiej konkurencji Slalom Gigant Równoległy. Nowotarżanka Aleksandra Król zdobyła tytuł mistrzowski. Wśród mężczyzn triumfował Oskar Bom z Krakowa.
- Trasa została przygotowana perfekcyjnie przez Polski Związek Snowboardu oraz właścicieli stoku. Nie powstydziliby się jej nawet organizatorzy FIS Race lub Pucharu Europy - komentuje trener Paweł Dawidek głównodowodzący i zarazem wykonawca trasy slalomowej.

Do zawodów przystąpiły kluby z Zakopanego (KS "F2 Dawidek team.pl", AZS Zakopane), Katowic (AZS AWF Katowice, MUKS SnowTeam Katowice), Warszawy (UKS "Kusy", KS "Spójnia-Warszawa), Bielska- Białej (KS "Stricto Akademia Sportu"), Poznania (KS "Extremalta Poznań") Krakowa (KS Ski Test Kraków). Swoich sił spróbowali także zawodnicy startujący w kategorii "Open". Łącznie do rywalizacji stanęło ponad 60 zawodników.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się nowotarżanka Aleksandra Król, która tytuł Mistrzyni Polski Seniorów w slalomie gigancie równoległym wywalczyła we wspaniałym stylu. Aleksandra Król na stokach Jurgowa jak sam twierdzi była nie do zatrzymania - wymagająca trasa, duży spad jak na Pucharze Świata to lubię - relacjonowała zawodniczka z Nowego Targu. Fantastyczny start w eliminacjach i druzgocąca przewaga nad konkurentkami sprawiły iż do Finałowej ósemki Aleksandra Król awansowała z pierwszym czasem i przewagą kilkusekundową nad rywalkami.

W finałowej czwórce Aleksandra Król zmierzyła się z najbardziej utytułowaną polską snowboardzistą Jagną Marczułajtis Walczak. Pierwszy bieg i nieznaczna przewaga czasowa Jagny Marczułajtis Walczak. Drugi rewanżowy przejazd półfinałowy to już koncertowa dynamiczna i mocna jazda na krawędzi ryzyka w wykonaniu Aleksandry Król sprawiła iż to właśnie nowotarżanka awansowała do ścisłego finału. Tego dnia będąc na fali nasza zaledwie dwudziestoletnia zawodniczka w finałowym biegu pokonała Karolinę Sztokfisz z Zakopanego zdobywając złoty medal w prestiżowej konkurencji olimpijskiej slalom gigant równoległy.

W walce o brązowy medal Małgorzata Kukucz Legie pokonała Jagnę Marczułajtis Walczak.

Posłuchajmy co miało do powiedzenia Aleksandra Król tuż po zawodach: „Pierwszej kolejności chciałam podziękować wszystkim tym, którzy mnie dopingowali i wspierali przez lata. Co do zawodów to uważam iż trasa była przygotowana perfekcyjnie i niczym nie różniła się od slalomów w których startowałam na Świecie. Należą się duże brawa dla organizatorów tj.: Zarządu Polskiego Związku Snowboardu, trenera Paweł Dawida oraz Właścicieli i pracowników stoku Jurgów Hawrań. Myślę że konkurencja była duża - wystarczy wspomnieć iż w zawodach startowały takie doświadczone zawodniczki jak Małgorzata Kukucz Legie, Karolina Sztokfisz oraz Jagna Marczułajtis Walczak. Pomimo ogromnej presji udało mi się wyciszyć i pokonać rywalki w zdrowej sportowej rywalizacji w duchu fair play. Biorąc pod uwagę iż Slalom Gigant Równoległy do konkurencja Olimpijska mająca ogromne znaczenie dla Ministerstwa Sportu i Turystyki
oraz Polskiego Związku Snowboardu, to każda z zawodniczek pragnie wypaść jak najlepiej.Faktycznie w obecnym sezonie byłam w wyśmienitej formie, kilkakrotnie stawałam na podium zawodów międzynarodowych rangi Puchar Uuropy oraz Fic Race. Uważam że dobrze przepracowany okres szkoleniowy pod okiem trenera klubowego oraz kadry zaowocował sukcesem w postaci złotego medalu. Myślę że biorąc pod uwagę cały sezon to na złoty medal zasłużyłam.”

Mistrzostwo Polski wśród Panów wywalczył Oskar Bom z Krakowa. Na podium znalazł się również Łukasz Hoły z Zakopanego - srebrny medal oraz Aleksander Kosacki z Warszawy- brązowy.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl