Sport
Środa, 8 września 2021 09:22

Akrobacje w „Pucharze Janosika”

Ogólnopolskie Zawody Akrobatyczne o Puchar Janosika pt. „Odleć z nami aż do gwiazd” zgromadziły ponad 80 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Dopisała także publiczność. Zwycięzcą w klasyfikacji drużynowej została drużyna Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.
Zmagania akrobatyczne odbyły się już po raz III w Krościenku nad Dunajcem. Patronat Honorowy sprawował wójt gminy Jan Dyda. Organizatorami byli reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Zawodnicy rywalizowali na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Warto zaznaczyć, że i tym razem został pobity rekord uczestników. Dojechało ich aż 82 z terenu Małopolski.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z nowosądeckiego klubu Screamo Trickz i tarnowskiego - RH Tricks, a także zawodnik z klubu RH Tricks z Nowego Sącza. Po raz pierwszy udział wzięli z kolei przedstawiciele krakowskiego klubu – Akro Angels z Krakowa.

Zawodnicy - jak w poprzednich edycjach - zgodnie z regulaminem rywalizowali w parach, losując kolejność prezentacji. Ich niesamowite akrobatyczne wyczyny oceniali sędziowie: Patryk Mazur, Gabriel Myśliwiec i Tobiasz Paluch. Szczególnie baczną uwagę zwracali oni na płynność wykonywanych przez zawodników ewolucji, technikę oraz oczywiście też skalę trudności i technikę lądowania. Warto podkreślić, że poziom była na tyle wysoki i wyrównany, że w kilku przypadkach potrzebne były dogrywki w celu wyłonienia ostatecznego zwycięzcy zmagań.

Sporą atrakcją Pucharu Janosika był gość specjalny Paweł Kidoń „Kid”, mistrz świata w Freestyle Basketball World Champion i mistrz Polski oraz pierwszy w historii Polak, który dołączył do prestiżowej i słynnej amerykańskiej grupy Harlem Globtroter. Popis swych umiejętności zaprezentowała też grupa Sparta Cheer Elite.

Konferansjerkę prowadzili wspólnie Maciej Zubek i Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Wyniki:
Dziewczęta
Rocznik 2013 i młodsi
Paulina Worwa PSA
Franek Dubiel Screamo
Ada Jedynak RH Triks

Rocznik 2011 – 2012
Zuzanna Zubek PSA
Julia Gondek PSA
Emilia Dubiel Screamo

Rocznik 2009-2010
Wiktoria Chrobak PSA
Paulina Horowska Screamo
Ludwika Odbierzychleb RH Triks

Rocznik 2008-2007
Karolina Parzątka PSA
Alicja Szubryt Screamo
Paulina Król PSA

Rocznik 2006-2005
Patrycja Dyda PSA
Liliana Bochenek RH Triks
Joanna Toron PSA

Seniorki
Nikola Kulinska  PSA
Maria Kuros PSA
Oliwia Tylecka PSA

Chłopcy
Rocznik 2009 i młodsi
Miłosz Hamiga Screamo
Alan Sieradzki PSA
Igor Olszowski Screamo

Rocznik 2008 - 2005
Arkadiusz Zieliński  Astral
Bartek Słowik PSA
Ramin Dzafarov PSA

Seniorzy
Andrzej Stec Screamo
Robin Freerunner Akro Angels
Dawid Kołodziej Screamo

mat. prasowe
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl