WSB
Sport
Poniedziałek, 25 października 2021 20:07

60. zawody kajakarskie na Dunajcu (zdjęcia)

Na rzece Dunajec odbyły się jubileuszowe 60. Zawody w Slalomie Kajakowym o Puchar Ziemi Sądeckiej. Tym samym zakończono olimpijski sezon 2021 r. Z falami Dunajca zmagało się blisko stu zawodników, a ich walkę obserwował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
- Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności i hartu ducha wszystkich zawodników - mówił starosta Marek Kwiatkowskie. - Dunajec jest kapryśny i pływanie w nim to nie to samo, co ćwiczenia na sztucznym torze kajakowym. Sądecczyzna ma wielkie tradycje w kajakarstwie i równie wielkie osiągnięcia. Cieszę się, że tak wiele dzieci i młodych ludzi uprawia ten niełatwy sport. Gratuluje wszystkim zawodnikom!

Starosta wraz z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem oraz Bogdanem Popielą - prezesem Klubu Sportowego Start w Nowym Sączu, wręczyli nagrody zwycięzcom. Zawody obserwował także Zbigniew Miązek - prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego, a komentowali je: Renata Pasiut (sędzia) oraz Józef Nieć - członek Zarządu Polskiego Związku Kajakowego.

Na brzegach Dunajca nie zabrakło oczywiście kibiców i sympatyków tego sportu oraz byłych zawodników, którzy przez wiele lat reprezentowali Nowy Sącz i Sądecczyznę.

zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl