WSB
Sport
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 10:49

36. kolejka PHL: Wygrana Cracovii, pluszaki na lodzie

W niedzielę, 16 stycznia w jedynym rozegranym meczu 36. kolejki PHL Comarch Cracovia pokonała Ciarko STS Sanok 6:2. Kluczowa była kapitalna pierwsza tercja w wykonaniu Pasów, wygrana 3:0. W Krakowie odbyła się także już po raz ósmy akcja Teddy Bear Toss.


W 14. minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Gola strzelił Evgenii Popitich i zgodnie z tradycją akcji Teddy Bear Toss kibice wrzucili na lodowisko mnóstwo pluszaków. Miejscowi hokeiści zagrali także w specjalnych koszulkach - na trykotach widniał miś w koszulce w pasy i w hokejowym rynsztunku. Po pierwszej tercji zdobywcy Pucharu Polski prowadzili 3:0. W kolejnych tercjach sanoczanie grali lepiej, ale krakowianie pokazali, że są w wysokiej formie. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się wynikiem 6:2 dla podopiecznych Rudolfa Rohacka.

Pozostałe trzy zaplanowane spotkania nie doszły do skutku ze względu na zakażenia koronawirusem oraz izolacją zawodników w JKH GKS Jastrzębie, Tauron Podhale Nowy Targ i Re-Plast Unii Oświęcim.We wtorek, 18 stycznia rozpocznie się piąta runda i zostaną rozegrane cztery mecze. GKS Tychy zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18:00), JKH GKS z Ciarko STS (18:00), GKS Katowice z Tauron Podhale (18:30), Cracovia z KH Energa Toruń (18:30). Zgodnie z protokołem COVID-19 mecze nie będą już przekładane z powodu zakażeń koronawirusem ze względu na brak możliwości rozgrywania spotkań w innych terminach. Zawodnicy zakażeni zostaną poddani izolacji.

36. kolejka PHL

Comarch Cracovia – Ciarko STS Sanok 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

opr.s/

źródło: Biuro prasowe Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl