Sport
Wtorek, 4 lipca 2017 19:07

100,3 Race Radio zapowiada: Faggioli znów w Limanowej!

Do 9 Wyścigu Górskiego Limanowa, będącego eliminacją Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich i 5 i 6 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wpłynęło ok. 70 zgłoszeń z całej Europy. Wśród nich - od Simone Faggioli. Wyścig rozegrany zostanie w dniach od 14 do 16 lipca br.
Simone Faggioli, najbardziej utytułowany kierowca startujący w wyścigach górskich pięciokrotny Mistrz Europy, znów pojawi się na trasie Wyścigu Górskiego Limanowa, eliminacji FIA EHC (FIA Mistrzostwa Europy w Wyścigach Górskich), będącej także 5 i 6 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na stale powiększającej się liście zgłoszeń już wpisani są wszyscy czołowi kierowcy, startujący w tym najstarszym czempionacie rozgrywanym przez FIA – Międzynarodową Federację Samochodową (od 1930 r.). Czy „królowi gór” – jak nazywają kibice włoskiego kierowcę, uda się pobić zeszłoroczny rekord trasy, ustanowiony przez innego Włocha – Christiana Merli
(1:55,413) – dowiemy się 15 i 16 lipca, kiedy to rozgrywane będą oficjalne treningi (sobota) i sam wyścig (niedziela). Organizator – AMK Limanowa – liczy na ok. 90 uczestników.

Limanowa jest specyficzna – powiedział podczas konferencji prasowej poprzedzającej wyścig konferencji prasowej ubiegłoroczny Mistrz Polski, Igor Drotar (SK) – tu kierowca nie ma nawet sekundy, żeby odetchnąć pomiędzy zakrętami. Od startu do mety – pełna koncentracja. Jeden mały błąd powoduje, że nie jesteś już pierwszy czy drugi, tylko np. dwudziesty.

Od czasu, kiedy tu przyjechałem pierwszy raz, z roku na rok widzę kolejne zmiany i ulepszenia. Myślę, że ten wyścig powinien nazywać się Grand Prix Polski – Hill Climb Limanowa. Bo na to impreza sobie zasłużyła.

Tegoroczna impreza będzie miała wyjątkową oprawę medialną. Przez dwa dni na żywo będzie relacjonowana przez ogólnopolską TVP 3 i regionalną TVP 3 Kraków, internetowa relacja, podobnie jak wyniki online, dostępna będzie na stronie www.wysciggorski.pl.

Absolutną nowością będzie propozycja dla kibiców, którzy w Limanowej nie będą się mogli pojawić. Relacji z wyścigu – Race Radio - słuchać będzie można przez dwa wyścigowe dni w radio, na częstotliwości 100,3 FM!
Na terenie Powiatu Limanowskiego już po raz dziewiąty organizujemy Wyścig Górski „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą”. Impreza ta stała się wizytówką nie tylko Limanowszczyzny, ale całego Regionu Małopolski na arenie międzynarodowej – podkreślił Starosta Limanowski – Jan Puchała. Cieszę się, że jako samorząd – Powiat Limanowski jest od początku jej współorganizatorem i wspiera to spektakularne wydarzenie, którego ranga z roku na rok coraz bardziej rośnie.

Corocznie staramy się, aby dostosować infrastrukturę na trasie do wymogów rozgrywania zawodów w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Warto też dodać, że trasa wyścigu, już kilka lat temu została uznana za jedną z najbezpieczniejszych w Europie. Trasą bardzo szybką, trudną i wymagającą doskonałej wprawy i przygotowania technicznego od zawodników.

Wyścig Górski ,,Limanowa – Przełęcz pod Ostrą” stał się już jednym z symboli powiatu – areną zawodów nie tylko ogólnopolskich, ale również międzynarodowych.

Więcej informacji na stronie WWW.wysciggorski.pl

opr.s/ zdj. Mariusz Süss

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl