Rozmaitości
Dodano: Środa, 29 czerwca 2022 06:14

Park Rozrywki Rabkoland otwiera nową strefę tematyczną i zaprasza na huczne urodziny Owieczek Irenek

Już w najbliższą sobotę, 2 lipca, w Parku Rozrywki Rabkoland zostanie otwarta szósta strefa tematyczna - Farma Cioci Maryni, a w niej najmłodsi znajdą cztery nowe atrakcje. Ponadto tego dnia park będzie świętował kolejne urodziny Owieczek Irenek.

Dodano: Sobota, 25 czerwca 2022 12:21

Nowe Miejsce Obsługi Podróżnych na zakopiance

Podróżni jadący od Krakowa na południe Polski, w kierunku Tatr drogą ekspresową S7, będą mogli zatrzymać się i odpocząć na Miejscu Obsługi Podróżnych Zbójecka Góra. W poniedziałek 27 czerwca 2022 r. zostanie on udostępniony do użytku.

Dodano: Piątek, 24 czerwca 2022 06:37

Jubileuszowy Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

W weekend w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się jubileuszowy 45. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Wzięło w nim udział 14 dziecięcych zespołów regionalnych różnych grup etnograficznych z terenu Karpat i Podkarpacia.

Dodano: Środa, 22 czerwca 2022 12:54

Tradycyjny Pochód Lajkonika

Co roku w oktawę Bożego Ciała barwny orszak włóczków i Tatarów prowadzony przez Lajkonika - jeźdźca na sztucznym koniku przemierza trasę między Zwierzyńcem a Rynkiem Głównym w rytmie krakowskich melodii.

Dodano: Sobota, 18 czerwca 2022 18:00

Dawnej Rabki Czar (zdjęcia)

Rozpoczęła się jedna z najciekawszych i najpiękniejszych Rabczańskich imprez. Do niedzieli można tu będzie poczuć klimat retro.

Dodano: Sobota, 18 czerwca 2022 17:00

Donald Tusk złożył kwiaty na grobie ks. prof. Józefa Tischnera

- Solidarność, której uczył nas Tischner, to jest przepis na dobrą politykę - mówił były premier, przewodniczący Rady Europejskiej, a obecnie szef Platformy Obywatelskiej, który wziął udział w konferencji "Myślenie Tischnerem" w Łopusznej.

Dodano: Środa, 15 czerwca 2022 18:00

Donald Tusk i konferencja Platformy Obywatelskiej na Podhalu

Platforma Obywatelska organizuje w Łopusznej konferencję „Myślenie według Tischnera”. Będzie w niej uczestniczył m.in. Donald Tusk, przewodniczący partii.

Dodano: Niedziela, 12 czerwca 2022 19:10

Góralsko-gruziński koncert na stulecie gmachu Muzeum Tatrzańskiego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Koncert na scenie przed Muzeum Tatrzańskim zainaugurował obchody 100-lecia gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego. Budynek, który przeszedł niedawno remont, wybudowano dzięki wielkiemu wsparciu wielu ludzi nauki i kultury. Nawet Maria Skłodowska-Curie przekazała na ten cel część swojej nagrody Nobla.

Dodano: Niedziela, 12 czerwca 2022 18:51

Basia Giewont z nominacją do 59. KFPP w Opolu

Zakopiańska wokalistka Basia Giewont została nominowana do tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFPP Opole 2022, na którym wystąpi już 18 czerwca z piosenką „Nie bede”.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2022 09:03

Koncert Zakopower otworzy Czyste Tatry 2022

Tak energetycznego otwarcia Czystych Tatr jeszcze dotąd nie było. W
piątek 1 lipca, w wieczór poprzedzający wielkie sprzątanie tatrzańskich
szlaków, w miasteczku ekologicznym na Górnej Równi Krupowej, specjalnie
dla wszystkich wolontariuszy zagra zespół Zakopower. To z pewnością
będzie potężny zastrzyk mocy przed sobotnim wyjściem w góry!

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2022 07:25

Banderia konna dla Jana Pawła II (zdjęcia)

Blisko 100 górali na koniach trzymając w rękach papieskie flagi przejechało z Równi Krupowej pod Wielką Krokiew, gdzie odbyła się pod wieczór msza św. w 25. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu.

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2022 23:12

Kod Mistrzów: Andrzej Dąbrowski

Piosenkarz, perkusista, wokalista jazzowy, fotografik, dziennikarz oraz kierowca rajdowy - Teatr Groteska w ramach cyklu Kod Mistrzów zaprasza na spotkanie z Andrzejem Dąbrowskim

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2022 22:19

Ambitne projekty w powiecie proszowickim

Odnawialne źródła energii w gminie Pałecznica, termomodernizacja budynku świetlicy w Niegardowie, wieża widokowa wraz z infrastrukturą turystyczną, które powstaną w gminie Koszyce – to tylko część z 9 zadań z powiatu proszowickiego, które otrzymały wsparcie w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Dodano: Piątek, 3 czerwca 2022 15:00

Podziwiali wielicką kopalnię dzięki ludziom z KAS

Pracownicy i funkcjonariusze Małopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej zorganizowali zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” rodzinom z Ukrainy, które mieszkają przy US Zakopane

Dodano: Czwartek, 2 czerwca 2022 22:38

ZSP w Krynicy-Zdroju: wojewódzki sukces Wiktorii Sekuły

Uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju - Wiktoria Sekuła z klasy 3ABp LO laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Strona 1 z 544« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl