WSB
Rozmaitości
Dodano: Poniedziałek, 26 września 2022 16:00

Krakowski Energodom 2022

W Krakowie odbyła się XIV-a naukowo-techniczna konferencja ENERGODOM 2022, zorganizowana przez Katedrę Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej.

Dodano: Niedziela, 25 września 2022 22:20

Music Trail Festiwal (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku tym razem zamiast zespołów regionalnych, na deskach wystąpili artyści inspirujący się muzyką ludowych i pokazujących ją w nowoczesny sposób.

Dodano: Niedziela, 25 września 2022 16:00

Pokoloruj przyszłość

Tradycyjnie we wrześniu Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie przyłącza się do akcji „Kredkobranie” zainicjowanej przez krakowską Fundację Ignatianum. Także w tym roku wojewoda małopolski Łukasz Kmita objął ją swym patronatem.

Dodano: Niedziela, 25 września 2022 12:00

Do rozpoczęcia sezonu zimowego pozostały dwa miesiące

Polacy należą do jednej z najbardziej aktywnych narciarsko nacji świata. Około 15 proc. Polaków aktywnie uprawia narciarstwo i wielu z nas zastanawia, jak będą kształtowały się ceny karnetów narciarskich. Grupa Pingwina zaprezentowała nowy cennik karnetów sezonowych Pingwin Pass.

Dodano: Niedziela, 25 września 2022 08:39

Sokół szkoli ze strzelania

Uczniowe z powiatu tatrzańskiego pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogli uczestniczyć w szkoleniach i ćwiczeniach praktycznych z posługiwania się bronią palną. Dowiedzą się również więcej o Wojsku Polskim.

Dodano: Piątek, 23 września 2022 09:20

Zdrowy Dzień Babiego Lata

Poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Specjaliści zapowiadają wzrost częstotliwości występowania wad postawy i bólu kręgosłupa.

Dodano: Czwartek, 22 września 2022 11:57

Hasior na niepogodę (zdjęcia)

Co robić, kiedy pada deszcz? W Zakopanem warto na przykład odwiedzić galerię Władysława Hasiora.

Dodano: Środa, 21 września 2022 08:57

Szczawnica świętowała 100-lecie "Wesela góralskiego"

W ubiegły weekend mieszkańcy Szczawnicy obchodzili ważny jubileusz stulecia sztuki napisanej przez Jana Malinowskiego z Pagorek pt. "Wesele góralskie".

Dodano: Wtorek, 20 września 2022 15:12

Przeciwko grypie i powikłaniom

Rośnie zachorowalność na grypę. W pierwszym tygodniu września w Małopolsce na tę chorobę zapadło około 3,5 tys. osób, a w drugim już ponad 5 tysięcy, z czego blisko 270 w Tarnowie i miejscowym powiecie.

Dodano: Wtorek, 20 września 2022 12:19

W Krakowie ruszyło bezpłatne centrum wsparcia dla osób z traumą wojenną

W kamienicy przy Wawelu otwarto centrum psychoterapii i integracji dla osób, które doświadczyły traumy wojennej. Zarówno wsparcie psychologiczne, jak i odbywające się tu zajęcia dla młodzieży, są bezpłatne.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2022 22:59

Za nami VIII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych w Białym Dunajcu

W miniony weekend gościliśmy w Białym Dunajcu uczestników VIII Mistrzostw Polski Dzieci w warcabach stupolowych. W dwudniowych zawodach udział wzięło ponad 60 najlepszych młodych warcabistów z całego kraju, w tym kilkunastoosobowa grupa dzieci z Gminy Biały Dunajec.

Dodano: Poniedziałek, 19 września 2022 09:00

Nowości w zbiorach wielickiego Muzeum już do oglądania

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do oglądania zakupionych w 2022 roku zabytków. Wzbogaciły one zbiory sztuki, etnografii, kartografii, techniki górniczej i biblioteki. Można je oglądać w Zamku Żupnym w Wieliczce do 31 grudnia 2022 roku

Dodano: Niedziela, 18 września 2022 23:17

V EDYCJA KONKURSU zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Moja Poezja - Moja Ojczyzna

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej już – piątej – edycji konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”, który cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku śpiewamy na cześć polskich poetów i kompozytorów.

Dodano: Sobota, 17 września 2022 10:00

Wybrali zwycięzców konkursu literackiego i plastycznego

W Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się finał oraz wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają kolejne atrakcje Sądecczyzny” organizowanym pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

Dodano: Sobota, 17 września 2022 08:00

Centrum Edukacji i Integracji - Polski 4Ua. Podsumowanie projektu

W lipcu Centrum Handlowe Bonarka we współpracy z Fundacją Ignatianum i Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie uruchomiło punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Przez dwa miesiące funkcjonowania Centrum Edukacji i Integracji – Polski 4UA odbyło się tam blisko 1,5 tys. spotkań z Ukraińcami, w tym konsultacji językowych.

Strona 1 z 550« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl