Allmedica
Rozmaitości
Dodano: Sobota, 11 lutego 2023 08:53

Muzeum w Zubrzycy zaprasza na wspólne skubanie pierza

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny wspólnie z Orawskim Oddziałem Związku Podhalan w Jabłonce zapraszają do Czarnej karczmy w zubrzyckim skansenie na skubarki, czyli tradycyjne darcie pierza.

Dodano: Piątek, 10 lutego 2023 11:35

Pamiętamy o Bohaterach! 81. rocznica utworzenia Armii Krajowej

W tym roku przypada 81. rocznica utworzenia Armii Krajowej. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita, dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie dr hab. Filip Musiał oraz prezes Małopolskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Grzegorz Surdy zapraszają na krakowską uroczystość upamiętniającą przekształcenie Związku Walki Zbrojonej w AK – największą na świecie formację walki podziemnej.

Dodano: Czwartek, 9 lutego 2023 23:17

Festiwal Kawy i Czekolady

Już 11 i 12 lutego w Krakowie odbędzie się impreza, której nie może sobie odpuścić żaden fan kawy, herbaty, czekolady i wszelakich słodkości.

Dodano: Czwartek, 9 lutego 2023 14:03

Cytologia – pięć minut ratujące życie

Zachorowania na raka szyjki macicy zdarzają się najczęściej pomiędzy 25. a 45. rokiem życia. Choroba rozwija się długo i początkowo nie daje objawów, takich jak ból lub krwawienie. Badaniem, która ma ograniczyć te zachorowania jest cytologia.

Dodano: Środa, 8 lutego 2023 18:17

Ostatnia chwila by zapisać się na Bieg Podhalański (zapowiedź video)

Na liście startowej XII Biegu Podhalańskiego jest już 300 zgłoszonych osób. Obniżona opłata startowa obowiązuje jeszcze tylko dziś!

Dodano: Środa, 8 lutego 2023 16:42

Uroczystość upamiętniająca 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji na Sybir

10 lutego 1940 Sowieci wywieźli na Sybir Polaków ze wschodnich województw II RP. Była to pierwsza masowa deportacja obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego.

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2023 09:00

Mama, Tata i Ja: W dawnej kuchni żupnej

Co jedli dawniej górnicy? Jakich używali przypraw? Co było ulubionym przysmakiem dzieci? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać, przenosząc się w czasie, podczas zajęć Mama, Tata i Ja „W dawnej kuchni żupnej”.

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2023 00:58

Wernisaż wystawy Julii Jarży (zdjęcia)

3 lutego w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach odbył się wernisaż wystawy "Chałupki / Beskid Niski" Julii Jarży. Wystawa będzie prezentowana do 8 marca.

Dodano: Poniedziałek, 6 lutego 2023 10:00

Koncert kolęd "Wesoła Nowina" (zdjęcia)

Na zakończenie okresu, gdzie w polskiej tradycji śpiewa się kolędy, w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się koncert, w którym grono orawskich wykonawców głosiło Wesołą Nowinę.

Dodano: Poniedziałek, 6 lutego 2023 08:00

Koncert kolęd - jedyny w swoim rodzaju (zdjęcia i video)

W kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Szczawnicy (powiat nowotarski) odbył się koncert kolęd i pastorałek współorganizowany przez Orkiestrę Dętą OSP w Szczawnicy, Scholę Parafialną w Szczawnicy, Muzykę ze Scownic Zbyszka Przychodzkiego i Pieniński Oddział Związku Podhalan.

Dodano: Sobota, 4 lutego 2023 10:50

Ewakuowano dzieci ze schroniska w Beskidzie Sądeckim

Ratownicy z Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej, przeprowadzili ewakuację 14 osób ze schroniska na Przehybie. Byli to uczestnicy obozu sportowego - uczniowie szkół podstawowych - którzy mieszkali w schronisku. Powodem były pogarszające się warunki atmosferyczne w górach.

Dodano: Piątek, 3 lutego 2023 09:00

Sukces terenowego punktu paszportowego 
w Suchej Beskidzkiej

Terenowy Punkt Paszportowy w Suchej Beskidzkiej zaczął działać 16 stycznia 2023 roku. W styczniu – tylko w ciągu dwóch tygodni – złożono tam 329 wniosków paszportowych. Dla porównania w Limanowej przez cały miesiąc przyjęto 466 wniosków, a w Wadowicach – 859.

Dodano: Czwartek, 2 lutego 2023 20:18

Najnowocześniejsze w Polsce Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach

Jest pierwsze w Małopolsce i zarazem najnowocześniejsze w Polsce. Można się tam przekonać, czym jest czad i jak się przed nim chronić. Zwiedzający zobaczą też animowany pożar oleju, próbę jego gaszenia wodą i tego skutki.

Dodano: Czwartek, 2 lutego 2023 13:47

Ferie to dobry czas na bon turystyczny

W Małopolsce trwają ferie zimowe, a niemal 46 tys. bonów turystycznych w regionie nie zostało jeszcze aktywowanych. Czas na ich wykorzystanie mija z końcem marca 2023 roku.

Dodano: Czwartek, 2 lutego 2023 09:00

Dzień Kota w księgarniach

Światowy Dzień Kota już 17 lutego. Wydawnictwo EMG wraz z zaprzyjaźnionymi księgarniami, galeriami i sklepami plastycznymi po raz dziewiąty zaprasza do udziału w akcji

Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl