Rozmaitości
Dodano: Piątek, 30 marca 2018 14:44

Niedźwiedź w rejonie Babiej Góry (zdjęcia śladów)

Dziś około południa na Babiej Gorze ratownik GOPR Tomasz Kozina spotkał niedźwiedzia. BPN opublikował zdjęcia śladów pozostawionych przez drapieżnika.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 13:52

"Jajeczko" w Piwnicy pod Baranami (zdjęcia)

Tradycyjnie już w Wielki Czwartek spotkali się artyści, goście i sympatycy kabaretu Piwnicy pod Baranami na tzw. jajeczku.

Dodano: Czwartek, 29 marca 2018 13:15

Przystanek Emaus

Tradycja zwierzynieckiego odpustu Emaus wywodzi się z czasów średniowiecza, kiedy to w drugi dzień Świąt Wielkanocnych mieszkańcy Krakowa szli w religijnej procesji do wsi Zwierzyniec. Tam odbywał się odpust, a główną atrakcją były kramy z wymyślnymi zabawkami.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 22:30

Nagrody „Architekci Małopolski 2017” rozdane. Dwie statuetki dla architektów z Zakopanego

- Jesteśmy zaskoczeni, nie zdarza się to często – mówił arch. Marcin Steindel tuż po tym, jak w jego ręce trafiły aż dwie nagrody za pierwsze i drugie miejsce w plebiscycie. Laureatów wyłoniono spośród 120 prac.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 18:10

„Misja Miasto” – relacja z konferencji

W Muzeum Inżynierii Miejskiej odbyła się konferencja „Misja Miasto”. Organizatorem spotkania był Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Inicjatywa miała na celu wymianę doświadczeń i wiedzy na temat zarządzania infrastrukturą drogową oraz organizacją transportu.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 15:30

Krakowskie Spotkania Zespołów Rockowych i Solistów Gitarowych PARTY RURA - Młodzi Wirtuozi Gitary

KRAKÓW. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na Krakowskie Spotkania Zespołów Rockowych i Solistów Gitarowych PARTY RURA - Młodzi Wirtuozi Gitary/

Dodano: Środa, 28 marca 2018 15:21

Oddano prawie 29 litrów krwi

Podczas drugiej w tym roku i zarazem 24. akcji krwiodawstwa organizowanej przez pracowników urzędu marszałkowskiego w Krakowie aż 64 osoby podzieliły się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem. W efekcie oddano prawie 29 litrów ratującej ludzkie życie krwi.

Dodano: Środa, 28 marca 2018 11:30

Starosta w ogniu pytań

Czy starosta był dobrym uczniem? Skąd pomysł, żeby studiował historię? Czy potrafi zrobić projekt domu i kiedy przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu powstanie sala gimnastyczna – te i wiele innych pytań zadali staroście nowosądeckiemu Markowi Pławiakowi uczniowie: Kinga Kurowska i Kacper Tokarczyk ze starosądeckiego LO.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 21:54

Pieczenie wielkanocnych bab w restauracji "Pod Aniołami"

Kształt i smak babki wielkanocnej trudno pomylić z czymkolwiek innym. Do jej pieczenia są specjalne formy - metalowe, a ostatnio też silikonowe. Wielkanoc 2018 już niebawem, więc pora wypróbować przepis na to świąteczne ciasto.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 20:00

Nowy (stary) Prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Podczas XXXVII Sprawozdawczo-Wyborczego Zjazdu Lekarzy Beskidzkiej Izby Lekarskiej, ponownie na stanowisko Prezesa wybrano dr n.med. Klaudiusza Komora. Nowy (stary) Prezes będzie swoją funkcję pełnił w czasie VIII kadencji w latach 2018-2022. Na kolejną kadencję wybrany został także dotychczasowy Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej lek. med. Dorota Orlicka.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 16:36

Próba oratorium „Mesjasz” G. F. Handla

Dzieło Haendla w wersji londyńskiej z 1743 r. wykonano w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej szkocki zespół Dunedin Consort pod dyrekcją Johna Butta. Temu wybitnemu dyrygentowi i muzykologowi, specjaliście od dawnych praktyk wykonawczych i autorowi uznanych odczytań dzieł kompozytorów angielskich doby baroku została powierzona piecza nad programem i kształtem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu.

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 14:10

"Wyjątkowy Gość" po niedzielnej sumie

Grupa Teatralna "Zbyszyckie Perełki" z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zbyszycach odegrała w miejscowym zabytkowym kościele przedstawienie pt. "Wyjątkowy Gość".

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 08:00

Ruszyła III edycja Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju

Już po raz trzeci mieszkańcy Krynicy-Zdroju będą mieli możliwość wydatkowania puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski. W edycji budżetu obywatelskiego na rok 2019 kwota środków przeznaczona decyzją Burmistrza Krynicy-Zdroju na ten cel wynosi 260 000 zł.

Dodano: Poniedziałek, 26 marca 2018 21:05

Rozpoczęła się 15 edycja festiwalu Misteria Paschalia

Osiem dni i aż trzynaście koncertów, polskie akcenty, trzy premiery światowe i siedem kreacji przygotowanych specjalnie dla festiwalu w tym roku Festiwal Misteria Paschalia będzie prezentacją muzyki jednego kręgu kulturowego – w niezwykły, barwny świat renesansowych i barokowych dźwięków z Wysp Brytyjskich.

Dodano: Poniedziałek, 26 marca 2018 13:15

ZUS pracuje w ograniczonym zakresie

30 marca 2018 r. (piątek) jest dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dniem wolnym od pracy. W tym dniu nowosądecki oddział ZUS oraz podległe mu placówki będą czynne w ograniczonym zakresie.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl