Rozmaitości
Dodano: Środa, 4 maja 2011 13:32

Tarnowska Nagroda Filmowa (7- 15 maja)

Tarnowska Nagroda Filmowa to festiwal wybranych polskich filmów fabularnych organizowany od 25 lat. Z okazji jubileuszu impreza będzie mieć szczególny charakter. Tarnowska Nagroda Filmowa jest najstarszym po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wydarzeniem związanym z polskim filmem.

Dodano: Niedziela, 1 maja 2011 10:42

Juwenalia w Zakopanem

Po raz pierwszy w Zakopanem zorganizowano juwenalia. Zrobili je studenci Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska.

Dodano: Sobota, 30 kwietnia 2011 17:48

Wystawa papieska na krakowskim Rynku

Na krakowskim Rynku można oglądać wystawę fotograficzną pt. Jan Paweł II – Album Rodzinny.

Dodano: Środa, 27 kwietnia 2011 11:45

Iwona Pałka została najlepszą młodą barmanka w Polsce

Iwona Pałka wygrała X Olimpiadę Młodych Barmanów zorganizowana przez firmę Bacardi – Martini Polska w Domu Polonii w Pułtusku. Mistrzyni uczy się w Zespole Szkół Gastronomicznych w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 26 kwietnia 2011 11:03

Piknik Historyczny w Sękowej pod Gorlicami (8 maja)

Podczas Pikniku Historycznego zaplanowano inscenizację Bitwy pod Gorlicami. Jak zapowiadają rekonstruktorzy - mają być przedstawiciele 13 p.p. armii c.k. Krakowskie Dzieci. W mundurach galowych - będą niewątpliwie ozdobą i atrakcją pikniku. Swój przyjazd zapowiedziały również inne grupy rekonstrukcyjne z późniejszych okresów.

Dodano: Wtorek, 19 kwietnia 2011 22:11

Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

W dniach 28 oraz 29 kwietnia odbędą się Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki Książka i Róża pochodzi z Hiszpanii, skąd do Małopolski został przeniesiony w 2002 roku.

Dodano: Wtorek, 19 kwietnia 2011 21:56

Piramida Tutenchamona - nowa atrakcja w Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie

Wysoka na 13 metrów i szeroka na 20 metrów Piramida Faraona Tutenchamona to nowo otwarta atrakcja w Parku Miniatur Świat Marzeń. Jej budowa trwała prawie rok. Pracowało przy niej trzydzieści osób - przede wszystkim egipskich artystów, którzy wykonali kilkadziesiąt replik skarbów odnalezionych przy Faraonie Tutenchamonie.

Dodano: Poniedziałek, 18 kwietnia 2011 19:53

Świąteczne kartki od dzieci dla polskich żołnierzy w Afganistanie

Blisko tysiąc pocztówek i listów z okazji świąt napisali uczniowie z Krakowa i Rudy Śląskiej do żołnierzy, którzy pełnią służbę w Afganistanie.

Dodano: Wtorek, 12 kwietnia 2011 16:19

Wieczernik Świętej Gościnności

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Benedyktyński Instytut Kultury „Chronić Dobro” serdecznie zapraszają do uczestnictwa w cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem "Wieczernik Świętej Gościnności".

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2011 20:04

XVI Festiwal i XIV Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

NOWY SĄCZ. Trwają przygotowania do XVI Festiwalu i XIV Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, który odbywać się będzie od 29 kwietnia do 8 maja br. Jego organizatorem jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2011 20:00

Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu

KRAKÓW. Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu odbędzie się w niedzielę, 17 kwietnia na Placu Wolnica. Jarmark uatrakcyjnią występy zespołów folklorystycznych, pokazy świątecznych zwyczajów, prezentacje rzemiosł i twórców regionalnych. Będzie można spróbować m. in. specjałów staropolskiej kuchni. Nie zabraknie oczywiście palm wielkanocnych.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2011 19:59

Konkurs na plakat promujący Małopolskie Targi Innowacji

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na plakat i bilbord promujący Małopolskie Targi Innowacji 2011. Organizatorzy czekają na projekty plakatów oraz ich wersje bilbordowe wykonane w grafice komputerowej - do końca kwietnia. Główną nagrodą w konkursie jest szeroka kampania promocyjna wykorzystująca zwycięski projekt sygnowana nazwiskiem jego autora.

Dodano: Wtorek, 5 kwietnia 2011 14:39

Wiosenne atrakcje w Folwarku Stara Winiarnia

MSZANA DOLNA. W kwietniu i maju Folwark Stara Winiarnia zaprasza na kolejne degustacje wina, koncerty i wernisaż. Szczegóły - poniżej.

Dodano: Sobota, 2 kwietnia 2011 13:20

Okolicznościowy znaczek pocztowy

Z okazji 80-lecia Straży Granicznej II RP, Poczta Polska przy wsparciu Komendy Głównej Straży Granicznej wydała jubileuszowy znaczek pocztowy, kopertę i datownik FDC, które dostępne są w placówkach Poczty Polskiej.

Dodano: Sobota, 2 kwietnia 2011 12:19

Kraków: Lady Pank w klubie Kwadrat (zdjęcia)

Wczoraj, w krakowskim klubie Kwadrat, wystąpiła legendarna - założona w 1981 roku w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego - grupa Lady Pank.

Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl