Rozmaitości
Dodano: Wtorek, 4 stycznia 2011 19:24

Narciarskie atrakcje: Kasprowy i nie tylko

Już w środę ponownie udostępniona zostanie trasa i kolej krzesełkowa w Kotle Gąsienicowym na Kasprowym Wierchu – zdecydowała tak komisja Polskich Kolei Linowych i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dodano: Wtorek, 4 stycznia 2011 12:39

Już ponad 100 przypadków wścieklizny w Małopolsce

Pierwsze przypadki zachorowania zwierząt - po kilku latach nieobecności tej śmiertelnej choroby w naszym województwie - odnotowano w Małopolsce w sierpniu 2010 roku. Początkowo ogniska choroby występowały na południowym wschodzie: w powiatach gorlickim i nowosądeckim. Obecnie potwierdza się kolejne zachorowania także na północy województwa. Do końca grudnia 2010 roku zanotowano ponad 100 przypadków wścieklizny u zwierząt, poddano nadzorowi sanitarnemu i zaszczepiono 224 osoby, które miały kontakt z chorymi zwierzętami.

Dodano: Poniedziałek, 3 stycznia 2011 16:21

Kopalnie Soli w Wieliczce owiedziło już ponad milion osób

30 grudnia podziemna Wieliczka powitała milionowego w tym roku turystę - Kopalnie węglowe chwalą się milionami ton wydobycia, Kopalnia Soli w Wieliczce - milionem zwiedzających - mówi Kajetan d'Obyrn, prezes Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. - czytamy na oficjalnej stronie Kopalni Soli w Wieliczce

Dodano: Niedziela, 2 stycznia 2011 17:20

Trudne powroty z sylwestra

Kto nie musi, niech lepiej nawet nie wjeżdża dziś na "zakopiankę". Trasa korkuje się w kilku miejscach.

Dodano: Czwartek, 30 grudnia 2010 16:28

Nowe miasto w Małopolsce

Z nowym rokiem województwo małopolskie zyska nowe miasto. Nowe Brzesko będzie sześćdziesiątym pierwszym miastem w województwie. Dotychczas najmłodszym małopolskim miastem był Radłów, który do grona miast dołączył 1 stycznia tego roku.

Dodano: Czwartek, 30 grudnia 2010 13:11

Budowa zbiornika w Świnnej Porębie

Według zapewnień Janusza Chwieruta, posła Platformy Obywatelskiej budowa zbiornika wodnego w Świnnej Porębie otrzyma w przyszłym roku finansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 325 mln zł

Dodano: Wtorek, 7 grudnia 2010 19:41

„Multimedia tram – tramwaj tolerancji” - happening uliczny

W najbliższy piątek, (10 grudnia 2010 roku) uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej z Zakopanego wezmą udział w artystycznym projekcie organizowanym w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka.

Dodano: Środa, 8 września 2010 18:44

Międzynarodowy Wokalny Kurs Mistrzowski

W dniach 11 - 19 września w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu trwać będzie Międzynarodowy Wokalny Kurs Mistrzowski, który poprowadzą wybitni profesorzy: Helena Łazarska oraz Rudolf Piernay.

Dodano: Wtorek, 27 lipca 2010 12:04

W sierpniu w Krakowie - Międzynarodowe święto Katalonii

Na początku sierpnia Kraków stanie się na trzy dni europejską sceną katalońskiego tańca i folkloru. Od 6 do 8 do sierpnia pod Wawelem trwać będzie 23. edycja Międzynarodowych Pokazów Sardany i Zespołów Folklorystycznych APLEC.

Dodano: Poniedziałek, 14 czerwca 2010 10:12

Lotnicza wystawa na dziedzińcu urzędu wojewódzkiego

KRAKÓW. W tym roku przypada 100 lat od początków lotnictwa w Małopolsce. Na dziedzińcu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku, 14 czerwca, oglądać można będzie wystawę, przygotowaną przez Muzeum Lotnictwa Polskiego z Krakowa pt.: „Lotnicze dziedzictwo Małopolski”.

Dodano: Wtorek, 8 czerwca 2010 18:03

Warsztaty land art – zaproszenie do nadsyłania zgłoszeń

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza tym razem do udziału w warsztatach land art, które odbędą się w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza, w terminie od 19 do 24 lipca br. Warsztaty dla 12 osób poprowadzi Andrzej Renes, artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli.

Dodano: Wtorek, 11 maja 2010 23:31

Niedziela u Decjusza: „Frycek i Marcelina. Salon Chopina” - plener artystyczno-edukacyjny

Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Centrum Helen Doron zapraszają w niedzielę, 30 maja, od 10.30 do 18.00, na plener edukacyjny o charakterze pikniku rodzinnego. Jak co roku plener w ogrodach otaczających Willę Decjusza organizowany jest z okazji Dnia Dziecka. W nawiązaniu do obchodów Roku Fryderyka Chopina tematem wiodącym tegorocznej „Niedzieli u Decjusza” będzie życie i twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora i jego uczennicy, Marceliny Czartoryskiej – dawnej właścicielki Willi.

Dodano: Wtorek, 23 marca 2010 10:38

Rozpoczęła się zbiórka pamiątek po Janie Pawle II

Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie rozpoczął zbiórkę pamiątek, pozostałych po Ojcu Świętym.

Dodano: Poniedziałek, 22 marca 2010 14:29

Sukiennice po remoncie

KRAKÓW. Zakończyły się prace remontowo-konserwatorskie w galerii Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Dziś odbyła się pierwsza komisja odbioru końcowego prac, które prowadził Wydział Rewaloryzacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodano: Piątek, 12 marca 2010 14:57

Albertiana po raz dziesiąty

KRAKÓW. 15 marca w Teatrze Słowackiego już po raz dziesiąty Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacja im. Brata Alberta przyznają nagrody osobom niepełnosprawnym za dorobek teatralno-muzyczny. W Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana corocznie bierze udział ponad tysiąc osób z całej Polski.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl