Rozmaitości
Dodano: Piątek, 11 lutego 2011 07:37

Tatry: galeria zdjęć Michała Adamowskiego z Łomnickiego Szczytu)

Łomnicki Szczyt, lub po prostu Dziadek (Dedo), to drugi co do wielkości, po Gerlachu, szczyt w Tatrach. Nazywany jest też Królem Tatr, bo do 1837 r. uważany był za najwyższy.

Dodano: Wtorek, 8 lutego 2011 12:46

Kraków: Otwarcie podziemi Ryku Głównego wydarzeniem dekady

Za najważniejsze wydarzenie minionej dekady w Krakowie internauci uznali otwarcie muzeum w podziemiach Rynku Głównego. W sondzie przeprowadzonej na stronie internetowej magistratu wzięło udział ponad 6,5 tys. osób.

Dodano: Poniedziałek, 7 lutego 2011 18:13

Wieczory Małopolskie - luty 2011

NOWY SĄCZ. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na kolejną edycję cyklu WIECZORY MAŁOPOLSKIE. W lutym na scenie MCK zobaczymy i usłyszymy koncert musicalowy BROADWAY STREET - MOJA DROGA w wykonaniu Edyty Krzemień i Jakuba Wociala, a także operę komiczną WESELE FIGARA W.A. Mozarta.

Dodano: Poniedziałek, 7 lutego 2011 17:59

Zdobyli najwyższy szczyt Ameryki. Wyprawa niepełnosprawnych zakończona sukcesem

Czteroosobowa ekipa szczęśliwie wróciła z wyprawy na Aconcaguę. Niewidomy krakowianin Łukasz Żelechowski, walczący z nowotworem płuc Piotr Pogon, górski przewodnik osób niepełnosprawnych Bogdan Bednarz oraz podróżnik Arkadiusz Mytko zdobyli najwyższy szczyt w Ameryce Południowej.

Dodano: Piątek, 4 lutego 2011 18:14

Rozpoczęły się prace przy budowie Panteonu Narodowego

KRAKÓW. Ruszyły prace nad budową Panteonu Narodowego w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ma to być miejsce spoczynku Polaków najbardziej zasłużonych na niwie kultury, sztuki i nauki. Otwarcie Panteonu Narodowego planowane jest na koniec wrześnie przyszłego roku.

Dodano: Wtorek, 1 lutego 2011 15:29

Uzdrowiska z kontraktem Narodowego Funduszu Zdrowia na 2011 rok

KRAKÓW. Urząd Wojewódzki przygotował wykaz wszystkich uzdrowisk i sanatorów w Małopolsce, które posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Informacje zawierają także telefony, adresy mailowe, strony internetowe i opis profilów leczenia w tych placówkach.

Dodano: Sobota, 29 stycznia 2011 14:09

MSZ odradza podróże do miast w Egipcie objętych demonstracjami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że bezpieczeństwo obywateli polskich przebywających w kurortach turystycznych w Egipcie nie jest zagrożone. Odradza jednak wyjazdy w tamte rejony "w związku z napiętą sytuacją społeczną, w tym demonstracjami i protestami ulicznymi w głównych miastach Egiptu" .

Dodano: Sobota, 29 stycznia 2011 14:00

Recydywista zatrzymany za przemyt

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 48-letniego mieszkańca Przemyśla, który przewoził w samochodzie ponad 12 tysięcy paczek bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 100 tys. Mężczyzna został zatrzymany za przemyt papierosów - czwarty raz.

Dodano: Piątek, 28 stycznia 2011 08:06

„Podróżnik WC” - książkowy konkurs dla Czytelników

Jak co dwa tygodnie w piątek, prezentujemy naszym Czytelnikom nowości książkowe o tematyce religijnej, lub wydane przez katolickie wydawnictwa. Pierwsze pięć osób, które odpowiedzą poprawnie na nasze pytanie, otrzyma książkę w prezencie.

Dodano: Czwartek, 27 stycznia 2011 15:35

Siedmiu prałatów z Diecezji Krakowskiej

NOWY TARG. Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Stanisław Strojek został mianowany przez Benedykta XVI prałatem - kapelanem Jego Świątobliwości. Oprócz ks. Strojka tytuł prałata otrzymało jeszcze siedmiu księży z Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Środa, 26 stycznia 2011 10:12

Kraków: pięć otrutych psów

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało informację, że w mieście grasuje truciciel, który rozrzuca mięso wymieszane z trutką. W ciągu kilku dni otrutych zostało co najmniej pięć psów. Sprawą zajęła się policja.

Dodano: Sobota, 22 stycznia 2011 12:37

Remont torowiska spowoduje opóźnienia pociągów

Na przełomie lutego i marca PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) planują remont torowiska pomiędzy Niedźwiedziem i Zastowem. Oznacza to opóźnienia pociągów m.in. na trasie Kraków - Warszawa.

Dodano: Wtorek, 18 stycznia 2011 12:39

Dziennikarze czytają dzieciom baśnie

KRAKÓW. Centrum Sportu i Kultury „Sidzina” (ul. Działowskiego 1) zaprasza w sobotę 22 stycznia br. o godzinie 15.00 na akcję pod hasłem: „Dziennikarze czytają dzieciom baśnie”. Dodatkowo wystąpi wokalistka Ewa Niewdana-Hady i pianista Rafała Muszyński, znany też jako Karmel.

Dodano: Wtorek, 18 stycznia 2011 12:09

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w roku Czesława Miłosza

Eliminacje powiatowe Konkursu odbędą się w Nowym Targu, Limanowej, Gorlicach, Starym Sączu i Nowym Sączu. Eliminacje rejonowe zaplanowano na 16 kwietnia br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 17 stycznia 2011 17:50

Para prezydencka złożyła kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich

Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką złożyli w poniedziałek kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów Katedry na Wawelu.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl