Rozmaitości
Dodano: Sobota, 16 lipca 2011 18:50

Port lotniczy Kraków-Balice (foto-relacja)

Międzynarodowy port lotniczy położony jest ok. 10 km na zachód od centrum Krakowa. Jest zlokalizowany obok wojskowej bazy lotniczej w Balicach. Michał Adamowski zaprasza na foto-wycieczkę wokół lotniska.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2011 12:45

Warsztaty muzyczne. Akustyczna ekologia i krajobraz dźwiękowy - soundscape

ZAKOPANE. Od poniedziałku do środy (18-20 lipca) w willi Atma oraz Dworcu Tatrzańskim Krzysztof aka Arszyn prowadzić będzie warsztaty organizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie w ramach projektu Muzyka pod Tatrami: „MOBILE” – RUCHOME DŹWIĘKI.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2011 19:39

Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego

ZAKOPANE. Oficjalny program XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich poznamy 1 sierpnia. Ale juz wiadomo, że w dniach 19-26 sierpnia w Wiosce Festiwalowej trwać będzie Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego.

Dodano: Wtorek, 12 lipca 2011 18:21

XIX Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór

Uczestnikami Święta Dzieci Gór są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów. Tym razem do Nowego Sącza przyjedzie ok. 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-31 lipca.

Dodano: Poniedziałek, 11 lipca 2011 20:02

Bezpieczny wypoczynek nad wodą - policyjna akcja w Małopolsce

Aby zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Posterunku Wodnego Policji w Czorsztynie przygotowali cykl spotkań prewencyjnych. Pierwsze spotkanie odbywa się nad zalewem w Czorsztynie-Niedzicy.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2011 16:57

Zawojskie Sianokosy (zdjęcia)


ZAWOJA. W sobotę w Skansenie na Markowych Rówienkach odbyły się III Sianokosy Zawojskie o Puchar Wójta Gminy Zawoja, organizowane przy współudziale Babiogórskiego Parku Narodowego.

Dodano: Środa, 6 lipca 2011 14:05

IV Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy

Już po raz czwarty organizatorzy IV Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami zapraszają Szczawniczan, melomanów, turystów, kuracjuszy, miłośników Pienin na Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami. Dwa spośród sześciu koncertów wpisują się w tym roku w rocznicę 200-lecia powstania uzdrowiska.

Dodano: Wtorek, 5 lipca 2011 19:00

Ogólnopolski Rajd Górski „Szlakami Obrońców Granic” – BIESZCZADY 2011

W Ustrzykach Górnych odbył się 40. Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Górski „Szlakami Obrońców Granic” – BIESZCZADY 2011. Tegoroczny rajd stanowił jeden z elementów obchodzonej w tym roku 20. rocznicy powstania formacji. Jego organizatorami byli: Komenda Główna Straży Granicznej, Komenda Główna Policji, Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Rajdu Górskiego „Szlakami Obrońców Granic” i Komisja Turystyki w resorcie SWiA.

Dodano: Wtorek, 5 lipca 2011 18:52

Wakacyjne "Dni Pod Parą" - terminarz imprez

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na podróż w czasie do jednego z większych w Polsce muzeum poświęconemu kolei i historii techniki. Do końca września w wybrane weekendy organizowane będą „Dni pod Parą”, kiedy to parowóz będzie uruchamiany, a Muzeum znów zmieni się w czynną parowozownię.

Dodano: Sobota, 2 lipca 2011 17:41

Polski akcent na Red Bull Aipower - relacja z największego w Europie pikniku lotniczego (zdjęcia)

AUSTRIA. Red Bull Airpower to jeden z największych pikników lotniczych w Europie. Organizowany jest co roku na wojskowym lotnisku w Zeltweg. Już pierwszego dnia przyjechało ponad 140 tys osób z całej Europy.

Dodano: Wtorek, 28 czerwca 2011 22:49

Rabka-Zdrój: rowery i dziewczyny. Powstał teledysk promujący Koxx Fighters 4 - imprezę pod patronatem malopolskaonline.pl (film)

Stowarzyszenie Lokomotywa, główny organizator imprezy Koxx Fighters 4, na którą złożą się Międzynarodowe Zawody w Trialu Rowerowym punktowane do Pucharu Polski oraz Wybory Miss Rabka-Zdrój 2011, zaprezentowało właśnie teledysk, promujący dwudniową zabawę.

Dodano: Wtorek, 28 czerwca 2011 12:19

70. rocznica śmierci Ignacego Jana Paderewskiego. Letnie koncerty w Zakopanem

Już dwunasty raz w Zakopanem odbędzie się cykliczna impreza „Koncerty w Zakopanem – lato 2011”. Każdego roku pod Giewontem rozbrzmiewa muzyka polskich i europejskich kompozytorów. Wykonawcami znanych i czasem zapomnianych dzieł są młodzi muzycy z Anglii, USA, czasem Szwajcarii, Słowacji, RPA oraz artyści z Polski.

Dodano: Czwartek, 23 czerwca 2011 20:43

Góralki są urodziwe, zaradne, pracowite, utalentowane - jednym słowem śwarne. Wkrótce poznamy tę nojśwarniyjsom

BIAŁY DUNAJEC. W niedzielę 10 lipca wybierana będzie Nojśwarniyjso Górolecko. Impreza odbędzie się po raz 12. Wobec uczestniczek konkursu stawiane są wysokie wymagania. - Umiejętność dojenie krów, układania siana, sznurowania gorsetu, śpiew, taniec, wiedza o regionie - wymienia · Józefa Kolbrecka.

Dodano: Czwartek, 23 czerwca 2011 19:40

W Orawce odbyły się tradycyjne "Świętojańskie Zwyki" (zdjęcia)

ORAWKA. - Najstarszym orawskim odpustem na Jana Chrzciciela, który łączył całą Górną Orawę, jednoczył wokół chrześcijańskiej tradycji i wiary był odpust w Orawce - przypomniał wójt Antoni Karlak, otwierając imprezę.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2011 15:37

Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej

W niedzielę, 3 lipca po raz 27. spotkają się w uczestnicy Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych. Na scenie bukowiańskiego Domu Ludowego będzie można zobaczyć sześć najlepszych teatrów z województw: małopolskiego, opolskiego i podkarpackiego.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl