Rozmaitości
Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2018 15:59

BO Małopolska: Nie wiesz jak wypełnić wniosek? Przyjdź na warsztaty

Prom pływający między Piekarami a Tyńcem, szlaki turystyczne w Gorcach, stojaki rowerowe inspirowane pismem Wyspiańskiego czy całodobowy książkomat przy bibliotece wojewódzkiej na ul. Rajskiej w Krakowie. Co je łączy? To zwycięskie projekty dwóch pierwszych edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 22:10

Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989 (zdjęcia)

Dzisiaj w Muzeum Narodowym w Krakowie odbył się wernisaż wystawy "Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989"

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 21:56

Norman Davies: Wykład "Przypadki w historii" (zdjęcia)

Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński i Miasto Kraków zaprosili na wykład "Przypadki w historii", który wygłosił światowej sławy historyk prof. Norman Davies. Spotkanie było kolejnym w ramach cyklu "Wielkie Pytania w Krakowie" i odbyło się 5 kwietnia.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 15:37

Chcą wziąć udział w debacie sejmowej

Julia Oleksy, Gabriela Walczak i Tomasz Hajduga to uczniowie sądeckich szkół, którzy zamierzają powalczyć o udział w obradach Sejmu, które odbędą się 1 czerwca tego roku.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 09:34

Pierwszy polski pokaz „Twarzy” Małgorzaty Szumowskiej w Krakowie (zdjęcia)

Zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia – drugiej najważniejszej nagrody konkursu głównego 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie – film „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej zobaczyliśmy premierowo w Krakowie.

Dodano: Środa, 4 kwietnia 2018 14:40

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu w ramach 21. Przeglądu Filmów o Sztuce Zakopane 2018

Organizatorzy przedsięwzięcia: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na 21. Edycję Przeglądu Filmów o Sztuce, który powraca w tym roku w pełnej, konkursowej formie. Festiwal trwać będzie od 11 do 15 kwietnia br.

Dodano: Środa, 4 kwietnia 2018 08:13

Wielicka solanka też na powierzchni ziemi

Nie trzeba od razu jechać nad morze, by odetchnąć zdrowym powietrzem pełnym soli. Warto wybrać się do tężni Kopalni Soli „Wieliczka”, która po zimowej przerwie wznowiła działalność.

Dodano: Wtorek, 3 kwietnia 2018 12:47

Najsłynniejszy cyrk świata przyjeżdża do Krakowa! 10 rzeczy, których o tym cyrku nie wiedziałeś

Od 12 do 15 kwietnia w Krakowie jedno ze swoich widowisk zaprezentują artyści z najsłynniejszego cyrku świata – Cirque du Soleil. W ciągu 35 lat działalności pokazy cyrkowców z Kanady obejrzało ponad 190 milionów ludzi na całym świecie! To dziś jedno z większych przedsiębiorstw rozrywkowych na Ziemi.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 21:02

Animowany teledysk do utworu "Przybądź, Święty"

Prezentujemy animowany teledysk do utworu niemaGOtu "Przybądź, Święty" , który powstał podczas warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych przez Studio Filmowe Effata Anima na rekolekcjach filmowych dla dziewcząt organizowanych przez Siostry Duszy Chrystusowej na Prądniku Białym w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 13:27

Msza św. dla motocyklistów na rozpoczęcie sezonu 2018

"Zanim wszyscy rozjedziemy się po Polsce na zloty rozpoczynające sezon motocyklowy 2018 zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie – jak w poprzednich latach – odbędzie się Msza św. z prośbą o bezpieczny przebieg sezonu motocyklowego" - przypomina Motopodhale.info

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 12:20

Przystanek Historia IPN w Krakowie

Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie zaprasza w środę, 4 kwietnia 2018 r. o godz. 18 na spotkanie pt. „Armia Wyzwolenia – antykomunistyczna działalność młodzieży szkół średnich w Krakowie w latach 1967-1970”.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2018 23:37

Rafał Sonik: Wspólnie zostawimy czyste Tatry

Za niespełna trzy miesiące Projekt Czyste Tatry 2018 znajdzie swój finał w Zakopanem. W dniach 29-30 czerwca kilka tysięcy wolontariuszy ruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać śmieci i pokazać, że w naszych górach nie ma miejsca dla groźnych i szpecących krajobraz odpadków.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2018 16:35

Termomodernizacja Nowohuckiego Centrum Kultury z pozytywną oceną

Zrealizowana przez Zarząd Inwestycji Miejskich termomodernizacja trzech budynków Nowohuckiego Centrum Kultury przeszła przez gęste sito kontroli przeprowadzonej przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Projekt o wartości 4,5 mln zł dofinansowany był ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu RPO WM na lata 2014-2020 – Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej (ZIT).

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 20:17

Na placu Centralnym w Nowej Hucie zakwitły krokusy (zdjęcia)

Wiosna jest piękna. Mogą się o tym przekonać mieszkańcy Krakowa podziwiając dywan krokusów na placu Centralnym w Nowej Hucie.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 18:30

„Piękna nasza Polska cała" - wystawa czasowa w Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

Wystawa „Piękna nasza Polska cała" w Muzeum w Wygiełzowie ma na celu upowszechnienie wiedzy o pięknie i bogactwie haftów z różnych regionów Polski poprzez pokaz dzieł wykonanych współcześnie przez artystki zrzeszone w Stowarzyszeniu Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Lud–Art przy Muzeum Etnograficznym im. S. Udzieli w Krakowie.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl