Golemo
Rozmaitości
Dodano: Wtorek, 28 lipca 2020 15:22

Budynek magazynowy w Muzeum Pienińskim

Magazyn studyjny w Muzeum Pienińskim pełni jednocześnie rolę miejsca przechowywania obiektów oraz sali ekspozycyjnej. Nie jest to wystawa, ale tak zorganizowany magazyn, by publiczność podczas studyjnych wizyt mogła z bliska zapoznać się z kolekcją Muzeum.

Dodano: Wtorek, 28 lipca 2020 15:11

Podziękowania i wsparcie dla pracowników sądeckiego Sanepidu

- Dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie – powiedział dzisiaj do pracowników sądeckiego Sanepidu Jarosław Foremny – Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Dodano: Wtorek, 28 lipca 2020 08:29

Aplikacja mobilna w Orawskim Parku Etnograficznym

samodzielne zwiedzanie ekspozycji stałej i ścieżki przyrodnicze. Jest to dedykowane narzędzie umożliwiające samodzielne zwiedzanie Muzeum, wykorzystujące technologię GPS oraz sieć Wi-Fi.

Dodano: Poniedziałek, 27 lipca 2020 09:24

Ponad 300 tysięcy złotych na dwa boiska

Promesę na ponad 300 tysięcy złotych przywiózł z Krościenka nad Dunajcem starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Te pieniądze to dofinansowanie do budowy boisk sportowych.

Dodano: Piątek, 24 lipca 2020 15:35

Barokowe Eksploracje 2020 w Szczawnicy.

„Tegoroczną edycję Festiwalu organizujemy w trudnym czasie, trochę na przekór niepewności i chaosowi próbującemu ogarniać naszą rzeczywistość, kiedy właśnie głód piękna, autentycznego przekazu oraz wspólnego tworzenia ponad podziałami i granicami daje o sobie znać szczególnie mocno. Mamy nadzieję, że okoliczności pozwolą nam na zrealizowanie naszych międzynarodowych przedsięwzięć i podzielenie się z Państwem niesamowitą muzyką w świetnych interpretacjach” – zapowiada Agnieszka Żarska dyrektor artystyczna Festiwalu.

Dodano: Piątek, 24 lipca 2020 12:59

Zespół Szkół w Krynicy: 60 uczniów pojedzie do Grecji

60 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pojedzie do Grecji! Szkoła zakwalifikowała się do projektu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna w sektorze - Kształcenie i szkolenia zawodowe”.

Dodano: Czwartek, 23 lipca 2020 23:10

Wystawa "1920. Cud Wisły" w Muzeum Narodowym.

Plakaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej, rysunki obrazujące życie frontowe i Bitwę Warszawską, umundurowanie, uzbrojenie, odznaczenia i odznaki nadawane za udział w walkach można oglądać na wystawie "1920. Cud Wisły" w Muzeum Narodowym.
Ekspozycja została zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

Dodano: Poniedziałek, 20 lipca 2020 23:54

Pamiętali o wybitnych Orawianach (zdjęcia)

W ramach trwających obchodów 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski, przedstawiciele władz gminy Jabłonka, wśród nich wójt Antoni Karlak, złożyli kwiaty na grobach zasłużonych Orawian: Jana Piekarczyka starszego, Jana Piekarczyka młodszego, Wendelina Dziubka, Ignacego Suwady oraz Joanny Sterculi - żony Eugeniusza Sterculi.

Dodano: Piątek, 17 lipca 2020 23:00

Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK

17 lipca Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK, czyli nową przestrzeń mieszczącą się w ogrodzie przy Dawnym Hotelu Cracovia

Dodano: Piątek, 17 lipca 2020 20:16

Tak się szkolą terytorialsi

Takiego szkolenia jeszcze nie było! Ratownictwo pożarowe, wodne, drogowe, ewakuacja osób z terenów zalewowych, patrolowanie, wspinaczka górska, przeszukiwanie terenu, przyjmowanie śmigłowca, strzelanie, udzielanie pomocy przedmedycznej tonącemu, umacnianie wałów.

Dodano: Środa, 15 lipca 2020 12:35

Artsfera w Muzeum Narodowym w Krakowie

Od 17 lipca Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera nową przestrzeń plenerową w ogrodzie przy Dawnym Hotelu „Cracovia”

Dodano: Poniedziałek, 13 lipca 2020 21:30

Jerzy Stuhr w ciężkim stanie. Podejrzenie udaru mózgu

Jerzy Stuhr trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Jego stan, określany jako ciężki, pogorszył się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Dodano: Poniedziałek, 13 lipca 2020 12:05

38-miu kolejnych zakażonych w Małopolsce

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o wynikach badań, które potwierdziły zachorowanie na covid-19 u następnych 38 mieszkańców Małopolski. Jednocześnie dwóch pacjentów pokonało chorobę.

Dodano: Niedziela, 12 lipca 2020 19:00

Lato w Muzuem Krakowa

Muzeum Krakowa w ramach akcji Lato w muzeum przygotowało bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych i spacerów miejskich.

Dodano: Niedziela, 12 lipca 2020 13:00

Centrum Zdrowia Tuchów w programie Dostępność Plus

Przychodnia POZ Centrum Zdrowia Tuchów będzie bardziej dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, niewidomych i słabowidzących oraz z niepełnosprawnościami słuchu i psychiczną.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl