Rozmaitości
Dodano: Sobota, 11 lutego 2012 14:55

Powstanie Chochołowskie – rocznicowa publikacja

Zbliża się kolejna rocznica zrywu niepodległościowego na Podhalu, który do polskiej historiografii przeszedł pod nazwą Powstania Chochołowskiego. W ubiegłym roku nakładem nowotarskiego oddziału ukazała się praca pt. „Ks. Michał Głowacki a Powstanie Chochołowskie”. Opublikowana została w ramach serii wydawniczej „Prace Komisji Kultury” pod red. Bronisława Chowańca – Lejczyka.

Dodano: Środa, 8 lutego 2012 11:30

Bieszczady Ski Tour 2012

Zakończyło się wspólne specjalistyczne szkolenie dla funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bieszczady Ski Tour 2012. Funkcjonariusze obu służb szkolili się z zakresu technik poruszania się w trudnym górskim terenie

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2012 16:17

IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów w Zawoi

Zawoja będzie gospodarzem IX Międzynarodowych Wyścigów Psich Zaprzęgów ( Zawody Pucharu Europy, Puchar Polski – Sprint). Zaplanowano je na weekend 18 - 19 lutego w Zawoi Czatoży. Odbędą się w kilkunastu kategoriach. Start i metę wyznaczono przy kompleksie wyciągów narciarskich „Baca” i „Wojtek”. Organizatorzy zapowiadają także dodatkowe atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzi Stanisław Jaskułka, polski aktor teatralny i filmowy.

Dodano: Sobota, 4 lutego 2012 19:49

Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski 2012

XX Ogólnopolski i XLIV Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski 2012, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Gminę Rajcza oraz słowackie gminy Skalité i Oščadnica. Jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia była Placówka Straży Granicznej w Żywcu.

Dodano: Wtorek, 31 stycznia 2012 21:37

Wycieczki z przewodnikiem po Gorczańskim Parku Narodowym

Gorczański Park Narodowy zaprasza miłośników turystyki narciarskiej na sobotnie wycieczki otwarte z przewodnikiem. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem przyrody chronionej w Gorczańskim Parku Narodowym. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Terminy wycieczek: 11, 18 i 25 lutego 2012.

Dodano: Wtorek, 31 stycznia 2012 21:01

Nowy Targ: w marcu odbędą się II Podhalańskie Dni Gitary Klasycznej

NOWY TARG. Druga edycja Podhalańskich Dni Gitary Klasycznej odbędzie się 23 i 24 marca br. W programie znajdzie się Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej, koncerty, lekcje mistrzowskie oraz ekspozycja gitar klasycznych i akustycznych. Przesłuchania konkursowe będą otwarte dla publiczności.

Dodano: Poniedziałek, 30 stycznia 2012 19:58

3. Festiwal Górski Wondół Challenge

Trzecia edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge już tradycyjnie odbędzie się w Gliwicach oraz Szczyrku w dniach 17 – 19 lutego 2012 roku. Jak zwykle prezentowane będą najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival oraz odbędą się pokazy ratownictwa GOPR z użyciem śmigłowca. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu będzie „woda”, stąd obecność WOPR-u, który w 2012 świętuje 50-te urodziny.

Dodano: Niedziela, 29 stycznia 2012 23:13

Ruszył cykl Parad Gazdowskich na Podhalu (zdjęcia)


PORONIN. Na polanie Lichajówki rozegrano pierwsze w tym roku wyścigi kumoterek, zawody w skiringu i ski-skiringu. Parady Gazdowskie to przede wszystkim prezentacja zaprzęgów konnych. Impreza ma na Podhalu wieloletnią tradycję.

Dodano: Wtorek, 24 stycznia 2012 16:07

Sprawdź plany małopolskich instytucji kultury

Szczegółowe opracowanie uwzględniające planowane w 2012 roku wydarzenia w jednostkach kultury prowadzonych przez Województwo Małopolskie jest już dostępne dla wszystkich zainteresowanych na stronie www.malopolskie.pl, w zakładce kultura.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2012 00:05

Tancerze sportowi z Nowego Targu na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego

KRAKÓW/NOWY TARG. Pary taneczne reprezentujące Studio Tańca Cubana świetnie zaprezentowały się podczas XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego. Para Dariusz Stopka - Ita Kondera wywalczyła brązowy medal w tańcach latynoamerykańskich.

Dodano: Piątek, 20 stycznia 2012 22:29

Kraków zmaga się z aurą (zdjęcia)

Mroźna i śnieżna pogoda oznacza szereg problemów. Trzeba utrzymywać w określony sposób zarówno drogi, jak i chodniki oraz znajdujące się w ich sąsiedztwie nieruchomości. W Krakowie mieszkańcom kamienic pomagali w usuwaniu lodu i śniegu z dachów strażacy.

Dodano: Piątek, 20 stycznia 2012 18:16

Spotkanie przyszłych weterynarzy z psami zaprzęgowymi (zdjęcia)

NOWY TARG. Ostatnie zajęcia praktyczne w klasie II technikum weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyły się na świeżym powietrzu. Było to spotkanie z hodowcami północnych psów zaprzęgowych.

Dodano: Środa, 18 stycznia 2012 21:20

Koncert dla małych serc

Mehrzad Montazeri – znakomity tenor oraz Ewelina Szybilska (sopran) będą gwiazdami charytatywnego Wiedeńskiego „Koncertu dla małych serc” na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, który odbędzie się w gmachu Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego 22 stycznia (niedziela) o godz. 19.

Dodano: Wtorek, 17 stycznia 2012 15:11

Anita Lipnicka i John Porter w Krakowie (zdjecia)

W Teatrze Groteska wystąpili Anita Lipnicka i John Porter. Koncert odbył się w ramach cyklu "Muzyka jest kobietą". Podczas kolejnych jego edycji będzie można usłyszeć Renatę Przemyk oraz Gabę Kulkę.

Dodano: Wtorek, 17 stycznia 2012 07:45

Koncert noworoczny Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zorganizowany został koncert noworoczny Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG dr. Stanisława Strączka i kpt. SG Leszka Mieczkowskiego.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl