Rozmaitości
Dodano: Czwartek, 1 września 2011 18:05

Wyprawa na Świnicę (zdjecia)

TATRY. Fotografa Łukasza Sowińskiego, który wybrał się na Świnicę pogoda nie oszczędzała. Typowe dla gór załamanie pogody (pogodny poranek zmienił się w burzowe popołudnie, oberwanie chmury i grad, a zakończył słoneczną pogodą) - zarejestrował na zdjęciach.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2011 11:47

Place zabaw w gminie Łapsze Niżne

Gmina Łapsze Niże w najbliższych dniach podpisze umowy na dofinansowanie budowy placów zabaw w czterech miejscowościach gminy: we Frydmanie, Trybszu, Kacwinie i Niedzicy. Place zostaną wybudowane w centrach wsi, najczęściej obok szkół i przedszkoli.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2011 01:31

Parada Orkiestr Dętych w Niedzicy (zdjęcia)

Na koronie zapory w Niedzicy odbyła się Parada Orkiestr Dętych z gminy Łapsze Niżne. Swój dorobek zaprezentowało pięć orkiestr. Były to: Młodzieżowa i Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina oraz orkiestry z Łapsz Niżnych, Wyżnych i Frydmana.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2011 18:51

Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku w Krakowie (zdjęcia)

Polędwica faszerowana suską sechlońską przygotowana przez Stowarzyszenie na "Śliwkowym Szlaku" z Iwkowej zdobyło Grand Prix tegorocznego finału Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbył się w niedzielę na placu Wolnica w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2011 18:40

Osod w Nowem Bystrem i Mistrzostwa Polski w Piciu Zentycy (zdjęcia)

Redyk, kuracja żentycowa, redykołki, obrzędy pasterskie, występy zespołów regionalnych - to główne elementy dorocznej imprezy w Nowem Bystrem. Zorganizowane zostały także II Mistrzostwa Polski w piciu Zentycy. W tym roku zwyciężył Stanisław Bzdyk.

Dodano: Niedziela, 28 sierpnia 2011 18:03

Międzynarodowe Dni Lotnictwa na Słowacji - dwudniowa impreza na lotnisku Sliać (zdjęcia)

SŁOWACJA. Tegoroczne Dni Lotnictwa ściągnęły na imprezę sportową SIAF 2011 około 40 tys. widzów. A i też było na co popatrzeć. Na lotnisku Sliać zaprezentowano maszyny Amerykańskich Sił Powietrznych stacjonujących w Europie.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2011 22:06

Konkurs Fotograficzny MOC Żywiołów 2011

Według zapowiedzi organizatorów - "moc nagród czeka na uczestników konkursu fotograficznego Moc Żywiołów 2011". Owe nagrody to m, in, aparaty fotograficzne, Ipody oraz vouchery na pobyt i usługi w hotelu Pieniny w Niedzicy.A konkurs organizuje Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2011 21:53

We wrześniu kolejne Spotkania z Filmem Górskim

ZAKOPANE. Zbliża się ważne i atrakcyjne wydarzenie, czyli 7. Spotkania z Filmem Górskim. Wśród gości m.in. Joe Simpson - autor światowego bestselleru "Dotknięcie Pustki" oraz Alain Robert - słynny na cały świat człowiek - pająk. Spotkania odbędą się w dniach 8 - 11 września.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2011 21:06

Nagroda dla tych, którzy ofiarują swoją pomoc drugiemu

Tylko do 31 sierpnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Amicus Hominum”, przyznawanej przez Marszałka Małopolski. Zgłoszenia mogą przysyłać osoby prywatne, samorządy, organizacje pozarządowe i społeczne oraz kościoły. Tegoroczni laureaci i wyróżnieni odbiorą nagrody w listopadzie podczas Forum Organizacji Pozarządowych.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2011 11:03

Zbiórka książek, filmów i gier dla dzieci z Prokocimia

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu nie mają wielu powodów do radości. Choroba izoluje ich od kolegów i rodzin, zmuszając do – często długotrwałego – przebywania w szpitalu. Chcemy podarować im trochę radości. W tym celu Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie rozpoczyna zbiórkę książek, filmów i gier.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2011 10:59

Wielki Finał 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku

Najbliższy weekend upłynie w Krakowie pod znakiem produktów i dań regionalnych. 27 i 28 sierpnia na placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał siódmej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2011 19:24

Komitet Monitorujący w Rabce-Zdroju

W Rabce-Zdroju obradował Komitet Monitorujący przy Marszałku Województwa Małopolskiego. Instytucja ta na co dzień zajmuje się oceną projektów ubiegających się o wsparcie unijne.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2011 10:35

Pracowałeś w USA? Sprawdź czy należy ci się amerykańska renta lub emerytura

W dniach 20-22 września w Zakopanem w Ośrodku Wczasowym Kolejarz przy ul. Kościuszki 23 odbędą się spotkania informacyjne prowadzone przez pracowników Biura Świadczeń Federalnych Ambasady Amerykańskiej w Warszawie dotyczące świadczeń emerytalno-rentowych dla osób, które były zatrudnione na terenie USA.

Dodano: Środa, 24 sierpnia 2011 11:37

Wystawa owczarków podhalańskich w Zakopanem

Na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, w ramach XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, zorganizowana została przez zakopiański oddział ZKW - Klubowa Wystawa Owczarków Podhalańskich.

Dodano: Wtorek, 23 sierpnia 2011 09:31

Zakopane: pijany miś zaczepia na Krupówkach młode dziewczyny

Nie dość, że brudni, to jeszcze pijani. W nachalny sposób zaczepiają turystów wędrujących po zakopiańskich Krupówkach, a zwłaszcza młode dziewczyny. Przebrani za misie panowie mocno dają się we znaki turystom - informuje "Polska Gazeta Krakowska".

Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl