Rozmaitości
Dodano: Środa, 14 marca 2012 13:46

Warsztaty dot. wywiadów środowiskowych i wymiany informacji

W siedzibie Komendy Karpackiego Oddziału SG, odbyły się warsztaty dla funkcjonariuszy pionu do spraw cudzoziemców, zorganizowane przez Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2012 17:11

Sądecka Akademia Dziecięca –zapisy na III edycję MINIDRIMAGINE - warsztaty grafiki i animacji 3D

Sądecka Akademia Dziecięca (SAD) organizowana przez Fundację Młodzież-Edukacja-Przyszłość i Wyższą Szkołę Biznesu – NLU, pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza, zaprasza uczniów nowosądeckich szkół podstawowych na warsztaty grafiki i animacji komputerowej 3D pn. MINIDRIMAGINE. Zajęcia współfinansowane są ze środków Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Dodano: Niedziela, 11 marca 2012 23:56

Kobiety kontratakują - raz jeszcze (zdjęcia)

KRAKÓW. W Teatrze Groteska obejrzeć można spektakl muzyczny „Kobiety kontratakują”. Widowisko składa się z trzech części - opisujących kobietę zdominowaną, zbuntowaną oraz autonomiczną.

Dodano: Niedziela, 11 marca 2012 15:51

Czarno-biały spacer po Katowicach (galeria)

Michał Bachulski zaprasza na spacer po Katowicach, a w zasadzie po Nikiszowcu.Dodano: Niedziela, 11 marca 2012 14:44

Konkurs na najlepszą jednostkę OPS w Małopolsce

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Krakowie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu na „Najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego”. Patronat nad konkursem objął marszałek Marek Sowa.

Dodano: Czwartek, 8 marca 2012 17:00

Konkurs na najpiękniejsze miasto świata-Kraków, Katowice, Warszawa w kolejnym etapie

Konkurs został ogłoszony przez szwajcarską fundację New7Wonders. O tytuł najpiękniejszego, walczyły miasta z całego świata, w tym jedenaście miast polskich: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość.

Dodano: Środa, 7 marca 2012 13:41

Sałata po orawsku, krzonówka, weselne zawijańce i chleb orawski - to kandydaci na Listę Produktów Tradycyjnych (zdjęcia)

Cztery kolejne produkty, tym razem pochodzące z terenu Orawy, uzyskały pozytywną ocenę małopolskiej Rady ds. Produktów Tradycyjnych. Pozytywnie ocenione wnioski po spotkaniu Rady zostaną przesłane do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które ostatecznie decyduje o wpisaniu ich na Listę Produktów Tradycyjnych - poinformował Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2012 21:32

W piątek i sobotę - kolejna premiera w "Witkacym" (zdjęcia z prób)


ZAKOPANE. W piątek i sobotę 9 i 10 marca aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza wystąpią w nowym spektaklu pt. "Planeta", autorstwa Jewgienija Griszkowca w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Wystąpi Joanna Banasik i Krzysztof Najbor.

Dodano: Wtorek, 6 marca 2012 00:15

Pauliny Żądło "Rytmy codzienności" (zdjęcia)

KRAKÓW. W Galerii ALBERT –Kik przy Siennej odbył się wernisaż autorskiej wystawy "Rytmy codzienności" projektantki mody Pauliny Żądło.

Dodano: Poniedziałek, 5 marca 2012 21:56

Wkrótce rozpoczną się II Podhalańskie Dni Gitary Klasycznej

NOWY TARG. Druga edycja Podhalańskich Dni Gitary Klasycznej odbędzie się 23 i 24 marca br. Gościem imprezy będzie Leszek Potasiński, który poprowadzi z młodymi adeptami lekcje mistrzowskie. Swój udział w Ogólnopolskim Konkurs Gitary Klasycznej zgłosiło już kilkadziesiąt osób z całego kraju.

Dodano: Niedziela, 4 marca 2012 23:32

Wiosna w Krakowie (zdjęcia)

W niedzielę w południe termometry w Krakowie wskazały 10 stopni. Ładna pogoda ściągnęła nad Wisłę mnóstwo mieszkańców i turystów, którzy spacerując wykorzystywali pierwsze wiosenne promienie słoneczne.

Dodano: Niedziela, 4 marca 2012 18:53

50-lecie twórczości Antoniego Grabowskiego (zdjęcia)


ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki otwarta została wystawa rzeźb Antoniego Grabowskiego zatytułowana "Zauroczenia". Ekspozycję zorganizowano z okazji 50-lecia pracy twórczej artysty. Nie obyło się bez imponującego tortu.

Dodano: Piątek, 2 marca 2012 17:47

Ogólnopolski festiwal muzyczny PKS

W tym roku już po raz dziewiąty Centrum Kultury „Rotunda” wraz z Samorządem Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują Festival PKS. Nadrzędnym celem, projektu jest promowanie twórczości młodych, początkujących artystów poprzez umożliwienie im debiutu na scenie muzycznej. Całemu przedsięwzięciu towarzyszą koncerty, warsztaty oraz spotkania z osobami związanymi z branżą muzyczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2012 20:48

Kraków dla dzieci – przewodnik po mieście

Kraków znany jest przede wszystkim jako miasto studenckie. Funkcjonują tutaj jedne z najbardziej znanych uczelni w Polsce. Warto jednak pamiętać, że stolica Małopolski kryje w sobie wiele atrakcji i niespodzianek, które zainteresują najmłodszych.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2012 21:10

Zima w beskidzkich lasach (zdjęcia)

Jeszcze kilka dni temu termometry na Orawie wskazywały nawet minus 30 st. C. Teraz, gdy mróz ustąpił, zimowy spacer po lesie może być przyjemnością. Prezentujemy zdjęcia Łukasza Sowińskiego z jego wycieczki w beskidzkie lasy.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl