Rozmaitości
Dodano: Sobota, 24 marca 2012 18:12

Euro 2012 – informator dla kibiców

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 Straż Graniczna przygotowała dla kibiców informator w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej.

Dodano: Piątek, 23 marca 2012 00:47

Dwudniowa konferencja o chorobach układu oddechowego

NIEPOŁOMICE. "Choroby układu oddechowego – problemy diagnostyki i terapii." to tytuł konferencji jaka dziś rozpocznie się w Niepołomicach. W programie m.in. sposoby leczenia bezdechu sennego oraz nowoczesna radiologia. Istotnym punktem debaty będą również problemy pacjentów chorych na gruźlicę i nowotwory płuc.

Dodano: Środa, 21 marca 2012 22:35

29 mln zł z Unii na obwodnicę Gdowa

GDÓW – Wicemarszałek Roman Ciepiela podpisze jutro umowę na dofinansowanie budowy obwodnicy Gdowa. Inwestycję wsparły fundusze europejskie oraz samorząd województwa.

Dodano: Środa, 21 marca 2012 18:25

Film dokumentalny „Śmietnisko” i opowieść „Dzienniki kołymskie” Hugo-Badera zwyciężyły w Krakowie.

Na zakończonym 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów świata” w Krakowie, głosami publiczności przyznano nagrodę „Czwarty Żywioł”. Laureatami zostali Jacek Hugo-Bader za opowieść „Dzienniki kołymskie” i Lucy Walker za film dokumentalny „Śmietnisko”.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2012 18:36

Szczęśliwy finał akcji poszukiwawczej

Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Wetlinie i Ustrzykach Górnych brali udział w poszukiwaniu dwójki turystów, którzy zabłądzili w masywie Połoniny Wetlińskiej w Bieszczadach. Akcja, w której uczestniczyło również 23 ratowników GOPR, zakończyła się odnalezieniem turystów.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2012 14:10

Konkursy dla dzieci w ramach obchodów Małopolskich Dni Książki

W ramach XI Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, które obchodzone będą w dniach 23-24 kwietnia samorząd województwa małopolskiego zaprasza dzieci do udziału w dwóch konkursach: literackim i plastycznym.

Dodano: Niedziela, 18 marca 2012 23:32

Z cyklu "Muzyka jest kobietą" - Renata Przemyk w Grotesce (zdjęcia)

KRAKÓW. Scena dla dorosłych Teatru Groteska zorganizowała kolejny koncert z cyklu „Muzyka jest kobietą”. Wystapiła tym razem - Renata Przemyk. Artystce towarzyszył zespół.

Dodano: Niedziela, 18 marca 2012 15:21

Promocja zachodniej Małopolski

Cztery gminy z zachodniej Małopolski – Andrychów, Libiąż, Zator, Zawoja – dostaną ponad 830 tys. zł na promocję regionu. Całkowita wartość projektu to blisko 1,2 mln zł. Projekt startuje w marcu i potrwa do grudnia.

Dodano: Czwartek, 15 marca 2012 19:59

Otwarcie Hotelu Olimpijskiego w Oświęcimiu

OŚWIĘCIM. W piątek nastąpi uroczyste otwarcie Hotelu Olimpijskiego. Modernizacja i przebudowa budynku oraz jego przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych było możliwe dzięki dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Dodano: Środa, 14 marca 2012 13:46

Warsztaty dot. wywiadów środowiskowych i wymiany informacji

W siedzibie Komendy Karpackiego Oddziału SG, odbyły się warsztaty dla funkcjonariuszy pionu do spraw cudzoziemców, zorganizowane przez Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2012 17:11

Sądecka Akademia Dziecięca –zapisy na III edycję MINIDRIMAGINE - warsztaty grafiki i animacji 3D

Sądecka Akademia Dziecięca (SAD) organizowana przez Fundację Młodzież-Edukacja-Przyszłość i Wyższą Szkołę Biznesu – NLU, pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza, zaprasza uczniów nowosądeckich szkół podstawowych na warsztaty grafiki i animacji komputerowej 3D pn. MINIDRIMAGINE. Zajęcia współfinansowane są ze środków Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Dodano: Niedziela, 11 marca 2012 23:56

Kobiety kontratakują - raz jeszcze (zdjęcia)

KRAKÓW. W Teatrze Groteska obejrzeć można spektakl muzyczny „Kobiety kontratakują”. Widowisko składa się z trzech części - opisujących kobietę zdominowaną, zbuntowaną oraz autonomiczną.

Dodano: Niedziela, 11 marca 2012 15:51

Czarno-biały spacer po Katowicach (galeria)

Michał Bachulski zaprasza na spacer po Katowicach, a w zasadzie po Nikiszowcu.Dodano: Niedziela, 11 marca 2012 14:44

Konkurs na najlepszą jednostkę OPS w Małopolsce

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Krakowie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu na „Najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego”. Patronat nad konkursem objął marszałek Marek Sowa.

Dodano: Czwartek, 8 marca 2012 17:00

Konkurs na najpiękniejsze miasto świata-Kraków, Katowice, Warszawa w kolejnym etapie

Konkurs został ogłoszony przez szwajcarską fundację New7Wonders. O tytuł najpiękniejszego, walczyły miasta z całego świata, w tym jedenaście miast polskich: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl