Rozmaitości
Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 19:19

"Pierwsi Niepodlegli" - projekt ekukacyjno-badawczy (zobacz film)

Makroregionalny, dwuletni (2017-2018) projekt badawczo-edukacyjno-filmowy „Pierwsi Niepodlegli” ma na celu skuteczne przywrócenie wspólnocie narodowej pamięci o serii niesłusznie zapomnianych, zwycięskich zrywów niepodległościowych w ówczesnej Galicji i na Śląsku Cieszyńskim, dzięki którym polskie instytucje przejęły tutaj pełną władzę z rąk zaborców jako pierwsze w całym kraju, kilkanaście dni wcześniej niż w Warszawie. Projektowi patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 18:48

Spotkanie u Hasiora - przedsmak zakopiańskiego Przeglądu Filmów o Sztuce (zdjęcia)

W Galerii Władysława Hasiora odbył się wernisaż wystawy inaugurującej tegoroczny Przegląd Filmów o Sztuce. Zaprezentowane zostały na niej fotosy z planu zdjęciowego "Wezwanie" w reż. Wojciecha Solarza, w realizacji którego uczestniczył zakopiański artysta.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 18:37

Premiera książki dr Pauliny Guzik i Cecilii O’Reilly: WYD 2016 - The Largest European Event of the 21st Century.

Niecały rok przed ŚDM 2019 w Panamie i 1,5 roku po wielkim święcie młodości w Krakowie odbyła się uroczysta premiera książki dr Pauliny Guzik i Cecilii O’Reilly: WYD 2016 - The Largest European Event of the 21st Century.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 16:35

Grupa ZUE wspiera nowatorski projekt Politechniki Krakowskiej

Grupa ZUE, która jest jednym z czołowych podmiotów budownictwa branży kolejowej oraz miejskiej infrastruktury szynowej i energetycznej wesprze najnowszy projekt Politechniki Krakowskiej. Inicjatywa dotyczy specjalności Drogi Kolejowe na Wydziale Inżynierii Lądowej PK i polega na dostosowaniu tego kierunku do obecnych potrzeb rynku. Będzie to kooperacja uczelni z firmami branżowymi, która pozwoli wykształcić tak bardzo potrzebnych dla tej branż specjalistów.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 12:42

3MAJ się zdrów 2018. Klasycznie i akustycznie, inspirująco i motywująco!

I znów przyjdzie maj, a z majem…. siódma edycja tuchowskiego festiwal. 3maj się Zdrów, bo tym razem będzie ekscentrycznie i energetycznie, ale również klasycznie i akustycznie. Na początek zaśpiew grupa Atria, następnie wiosenny koktajl rocka i bigbitu, czyli tarnowska formacja Uważaj na Jeże. Potem trochę rocka, trochę bluesa, trochę funky serwowanego przez zespół Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Finał to już prawdziwa uczta dla rockowych koneserów - Marek Piekarczyk Akustycznie! Różne style, różne pokolenia, różne brzmienia, ale ten sam ładunek pozytywnych emocji i energia muzycznych wrażeń.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 23:17

Kod Mistrzów w Teatrze Groteska z Joanną Rawik (zdjęcia)

KRAKÓW. Kwietniowy Kod Mistrzów za nami. Tym razem spotkanie miało nie tylko wyjątkowego gościa, ale także wyjątkową formę. 10 kwietnia krakowski Teatr Groteska odwiedziła Joanna Rawik, znana polska piosenkarka, aktorka i dziennikarka.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 16:10

Podsumowanie Nowotarskiej Nocy Sów (zdjęcia)

Miłośnicy puchaczy, sóweczek i puszczyków spotkali się już tradycyjnie w KsiążKAwiarni Rezerwat w Nowym Targu, prowadzonej przez Małgorzatę Wieczorek. Sobotnie wydarzenie rozpoczęły warsztaty plastyczne dla dzieci, a następnie prelekcja z prezentacją ptaków. Każdy uczestnik mógł z bardzo bliska zobaczyć "Tadzika", czyli sowę pójdźkę, puchacza syberyjskiego "Magnusa" i puchacza europejskiego "Zbyszka".

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 09:17

Krokus-show nie tylko w Dolinie Chochołowskiej (galeria)

Kolejne miejsca, gdzie poza Doliną Chochołowską, przeżywającą oblężenie turystów, można podziwiać krokusy w innych rejonach Tatr i w samym Zakopanem odwiedził nasz fotoreporter.

Dodano: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 09:57

2. Dni Transtromerowskie Kraków (zdjęcia)

„Poprzez swe poetyckie przejrzyste obrazy Tranströmer daje nam niezmiennie świeży wgląd w rzeczywistość” – uzasadniała swą decyzję komisja noblowska, przyznając w 2011 roku Tomasowi Tranströmerowi Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Dodano: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 09:40

Krokusy także na Orawie

Podczas gdy Dolina Chochołowska w Tatrach przeżywa prawdziwy szturm turystów chętnych do podziwiania krokusów, są niedaleko miejsca gdzie można podziwiać je w ciszy i spokoju.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 15:02

Ania Mrożek walczy o 50 tysięcy zł, by "pozytywnie zmienić miasto". Możesz pomóc

NOWY TARG. Projekt młodej nowotarżanki "Nowy Targ - Animowane historie" bierze udział w programie Lechstarter i walczy z 11 innymi projektami w swojej kategorii. Lechstarter to program grantowy umożliwiający realizację pomysłów na pozytywne zmiany w polskich miastach. - Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zdecydują się Państwo wesprzeć moją inicjatywę. Razem możemy wygrać 50 tysięcy złotych dla Nowego Targu! - mówi Anna Jagoda Mrożek.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 13:20

XXII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

Szkoła Podstawowa w Małem Cichem oraz Tatrzański Park Narodowy zapraszają dzieci małopolskich szkół podstawowych do udziału w XXII edycji konkursu wiedzy o TPN, który tym razem poświęcony jest tatrzańskim zwierzętom. Poniżej regulamin konkursu.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 10:40

Premiera "Bajki robotów" w MOSie (zdjęcia)

KRAKÓW. W sobotę na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbyła się premiera sztuki"Bajki robotów' w reżyserii Agnieszki Olsten.

Dodano: Sobota, 7 kwietnia 2018 23:32

Żonkilowa łąka na placu Centralnym w Nowej Hucie (zdjęcia)

Pod koniec marca było tutaj fioletowo gdy kwitły krokusy, a teraz są żonkile

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2018 19:06

Bajki robotów - próba medialna (zdjęcia)

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki trwają ostatnie próby do sztuki "Bajki robotów" w reżyserii Agnieszki Olsten. Dzisiaj odbyła się - próba medialna. Premiera sztuki 7 kwietnia na Scenie MOS przy Rajskiej 12, a kolejne spektakle w kwietniu 8, 10, 11, 18 i 19 kwietnia.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl