Rozmaitości
Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 13:00

Recytowali i śpiewali najpiękniej

W Bursie Szkolnej w Starym Sączu odbyły się eliminacje powiatowe do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 11:00

Wieczór gier komputerowych

Uczniowie klas I i II technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju uczestniczyli w wieczorze gier komputerowych.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 09:00

Uczniowie mogą już brać udział w akcjach ratowniczych

Uczniowie klasy pożarniczej w Zespole Szkół w Marcinkowicach zdawali dzisiaj egzamin teoretyczny i praktyczny, który umożliwia im branie udziału w akcjach strażackich. Wszyscy zdali!

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2023 08:39

Uwaga! Zamknięta droga!

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w dniach od 13 marca do 31 maja 2023 r. będą prowadzone prace związane z modernizacją drogi powiatowej Łącko – Wola Kosnowa.

Dodano: Niedziela, 12 marca 2023 11:00

"Kliw" i Beata Zalot w nowotarskich "Jatkach"

- Są takie chwile w życiu galerii, kiedy jest nam miło, gdy nie mieści ona wszystkich gości - cieszyła się Anna Dziubas, szefowa nowotarskiej Galerii BWA „Jatki”, witając w piątkowy wieczór prawdziwe tłumy, które przyszły na kolejne spotkanie z cyklu „Mam Wam coś do powiedzenia”.

Dodano: Niedziela, 12 marca 2023 09:21

Dom jak tatrzańskie schronisko

Najnowszy projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura to współczesne odwołanie do architektury górskich schronisk wznoszonych w Tatrach w tzw. stylu nowozakopiańskim. Shelter House powstał w Kościelisku, w dzielnicy willowej.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2023 08:17

IPN odnalazł i zidentyfikował szczątki czterech partyzantów podziemia niepodległościowego z Małopolski

Wśród 20 osób, których nazwiska ogłoszono 8 marca 2023 r. podczas uroczystości w Warszawie są związani z Małopolską: Mieczysław Adamiec „Ciemny”, Wincenty Cebula, Józef Orkisz „Lotny” i Jan Sałapatek „Orzeł”.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2023 07:36

LO w Starym Sączu: Anna Lipka w finale

Anna Lipka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu przeszła do finału Ogólnopolskiego Konkursu Krasomowczego.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2023 07:21

Czesław Lang z kolejnym wyróżnieniem

To wyróżnienie za pracę i zaangażowanie całego mojego zespołu. Jestem dumny, że po raz kolejny nasze wysiłki zostały docenione – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, który we wtorek został uhonorowany statuetką Menedżer Sportowy podczas XIX Gali Sportu i Biznesu DEMES.

Dodano: Piątek, 3 marca 2023 18:00

Ten zawód gwarantuje pracę i doskonałe zarobki

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu został podpisany list intencyjny pomiędzy władzami Powiatu Nowosądeckiego, Zespołem Szkół Zawodowych w Grybowie, a firmą FAKRO. Chodzi o utworzenie nowego kierunku kształcenia - klasy o profilu „Technik montażu i automatyki stolarki budowlanej”.

Dodano: Piątek, 3 marca 2023 16:00

Grunt, to mieć radość z gotowania

Klasy technikum gastronomicznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju realizują zajęcia z doradztwa dietetycznego z elementami fitness. Uczniowie klasy I TG uczestniczyli w warsztatach „Wartość odżywcza produktów oraz zajęciach praktycznych z oceny punktowe jadłospisu. Prowadziła je wychowawczyni klasy Iwona Paszewska.

Dodano: Piątek, 3 marca 2023 14:00

Saneczkarskie sukcesy uczniów

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w saneczkarstwie lodowym w Starym Smokowcu na Słowacji.

Dodano: Piątek, 3 marca 2023 12:23

Najlepsi strażacy z Starego Sączą

Wczoraj odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zajęli cztery pierwsze miejsca

Dodano: Czwartek, 2 marca 2023 23:35

Ruszyła budowa powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Trwają prace przy budowie zewnętrznej części powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach, które powstaje obok nowej hali sportowej ze strzelnicą.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2023 17:00

"Kuchenne rewolucje" w Krakowie

Na wprost Wawelu, choć już po drugiej stronie Wisły leżą Dębniki, spokojna dzielnica Krakowa. Francuską restaurację „Voila” prowadzi tu Dorota, która dwadzieścia lat mieszkała we Francji. Przez wiele lat z gastronomią nie miała wprawdzie nic wspólnego, ale za to z degustacją wykwintnej, francuskiej kuchni już tak.

Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl