Rozmaitości
Środa, 7 września 2016 13:30

"Zajrzyj do Huty"

W weekend 17–18 września Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz ósmy zaprasza miłośników Nowej Huty do odkrywania tej najciekawszej dzielnicy Krakowa.
W tym roku na uczestników imprezy „Zajrzyj do Huty"czeka mnóstwo atrakcji.

Podczas dwóch gier miejskich zabierzemy Was w czasy PRL-u. Każdy ochotnik będzie mógł przeżyć swój pierwszy dzień w kombinacie, pracując jako robotnik przy rozgrzanym do czerwoności piecu martenowskim. W grze „Dla dobra ogółu” możecie z kolei wziąć udział w sianokosach, wykopkach ziemniaków lub budowie w czynie społecznym. Przygotujcie się na dobrą zabawę i pracę na 110 % normy! Jeśli natomiast macie ochotę na trochę historii, przygotowaliśmy dla Was wycieczkę autokarową śladami II wojny światowej, trasę turystyczną po nowohuckich schronach i wycieczkę autokarową „Śladami zapomnianego dziedzictwa Nowej Huty”. Podczas imprezy możecie przejechać się zabytkowym Jelczem, tzw.ogórkiem, zwiedzić Fort Grębałów czy Fort Krzesławice. Na amatorów mocnych wrażeń czeka z kolei trasa szlakiem nocnych lokali i kryminalna Nowa Huta.Jeśli pogoda dopisze, w sobotę możecie wybrać się na koncert plenerowy poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. Zapraszamy też na zabawę taneczną i ciepły poczęstunek z ogrodowego grilla.
Najmłodszym polecamy warsztaty „Urządzamy nowohuckie mieszkanie" oraz udział w poszukiwaniu Kotka Włodka – bohatera książeczki dla dzieci, której akcja toczy się w Nowej Hucie. Szczegółowy program wydarzeń znajdziecie na stronie www.mhk.pl.

Ahoj przygodo… w Nowej Hucie!

Na większość imprez wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.


Szczegółowy program w dziale "co,gdzie, kiedy" - tutaj..

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl