Rozmaitości
Sobota, 7 października 2017 08:40

"Zahipnotyzuj mnie - piosenki Zygmunta Koniecznego" - dziś premiera (zdj. z próby medialnej)

KRAKÓW. "Zahipnotyzuj mnie - piosenki Zygmunta Koniecznego" - spektakl w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej przywoła na Dużej Scenie Teatru Ludowego piosenki wybitnego kompozytora. Premiera już 7 października.
Jak mówią twórcy jest to muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej - Zygmunta Koniecznego.

Cud narodzin i życia. Człowiek, wolność, szczęście, samotność i miłość. Bóg i pszeniczny łan. Wszystko to, co powszednie i codzienne i to, co ostateczne. Piękna muzyka i niezwykłe teksty. Kompozycje, które wszystkim nam od lat grają w duszy, w interpretacjach następnego pokolenia artystów. Aktorzy Teatru Ludowego i goście - wszyscy, którzy jeszcze raz wspólnie zechcą "zagrać dla Pana na harfie i na cytrze".

Podczas sztuki usłyszymy na nowo "Grande Valse Brillante", "Groszki i róże", "Tomaszów" czy też "Grajmy Panu", "Żywa woda"… Jedyne w swoim rodzaju utwory – charakteryzujące się piękną muzyką i niezwykłymi tekstami, śpiewane w przeszłości przez takie gwiazdy Piwnicy pod Baranami, jak Ewa Demarczyk czy Anna Szałapak – wykonają je ponownie aktorzy Teatru Ludowego.

W galerii poniżej - zdjęcia z próby medialnej spektaklu.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Ludowego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl