Rozmaitości
Środa, 19 września 2018 12:00

"Wszystko o mojej matce" w Łaźni Nowej i TVP

Wczoraj wieczorem w Teatrze Łażnia Nowa odbył się pokaz sztuki "Wszystko o mojej matce". Spektakl transmitowany był na żywo w TVP Kultura. Poprzedziła go rozmowa teatrologa Jakuba Moroza z dyrektorem teatru Łaźnia Nowa Bartoszem Szydłowskim. Po przedstawieniu zaproszono na spotkanie z Borczuchem i zespołem aktorskim.
Przedstawienie zostało zrealizowane w hołdzie matkom reżysera Michała Borczucha i aktora Krzysztofa Zarzeckiego, które zmarły na raka w 1986 i 1998 roku.

"Wszystko o mojej matce" tytułem nawiązuje do filmu Almodovara, nie jest jednak jego teatralną adaptacją (...). To przedstawienie dorosłych synów, półsierot, którzy mają do dyspozycji jedynie strzępy pamięci dziecka i nastolatka. Z pomocą zaproszonych do projektu aktorek i realizatorów chcą opowiedzieć o niemożliwej, bo zdeformowanej przez pamięć historii odchodzenia matki lub nawet fascynacji jej chorobą, odbiorem choroby w kontekście przemian społeczno-politycznych w Polsce pod koniec lat 80. i 90.

Na scenie wystąpili: Krzysztof Zarzecki, Monika Niemczyk, Iwona Budner, Halina Rasiakówna, Ewelina Żak, Marta Ojrzyńska oraz Dominika Biernat. Autorem tekstu, opartego na wspomnieniach Borczucha i Zarzeckiego, jest Tomasz Śpiewak. Za scenografię odpowiada Dorota Nawrot, a za muzykę – Bartosz Dziadosz.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Łażnia Nowa
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl