Rozmaitości
Czwartek, 8 marca 2018 18:10

"Wielcy kompozytorzy polscy w pieśni"

Już 10 marca o godz.18.30 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie usłyszymy arcydzieła liryki wokalnej w wydaniu symfonicznym. Na program wieczoru złożą się wybitne kompozycje na głos i orkiestrę najznamienitszych twórców muzyki polskiej XX i XXI wieku.
Wystąpią soliści Opery Krakowskiej: Monika Korybalska, Katarzyna Oleś-Blacha i Adam Szerszeń oraz Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

W bogatej ofercie repertuarowej wieczoru znalazły się m.in. „Chantefleurs et chantefables” Witolda Lutosławskiego na sopran i orkiestrę, „Cztery sonety miłosne do słów Williama Szekspira” Tadeusza Bairda na baryton i orkiestrę, „Abschied” z VIII Symfonii „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego na sopran, mezzosopran i orkiestrę oraz III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego.

- „Nie ulega wątpliwości, że «Pieśń – Teatr Słowa» to projekt artystyczny, który ze względu na jego teatralną formułę, dobór utworów oraz przestrzenie prezentacji jest inicjatywą absolutnie bezprecedensową biorąc pod uwagę propozycje repertuarowe filharmonii i teatrów muzycznych w Polsce. Zapraszam serdecznie na wszystkie koncerty cyklu «Pieśń - Teatr Słowa», gdyż «Pieśń mieszka w każdym z nas…» i koniecznie wspaniały świat uczuć i emocji zawartych w pieśniach warto odwiedzić w tym sezonie” – mówi Katarzyna Oleś-Blacha, kierownik artystyczny tego projektu.

Kolejne koncerty w ramach cyklu "Pieśń - Teatr Słowa" odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu 2018 r. Szczegółowe informacje: www.opera.krakow.pl

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl