WSB
Rozmaitości
Poniedziałek, 16 lipca 2018 23:09

"Ujek" patronem stadionu w Białym Dunajcu (foto)

Już po raz XV w Białym Dunajcu odbył się Memoriał im. Stanisława Trebuni-Tutki "Dunajeckie granie". Impreza była częścią cyklu Tatrzańskie Wici.
Podczas rodzinnego pikniku odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego. Na scenie plenerowej występowały zespoły regionalne oraz gwiazda wieczoru - zespół Megitza.

Jubileusz piętnastolecia imprezy był okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy, upamiętniającej nadanie Stadionowi w Białym Dunajcu imienia Stanisława Trebuni – Tutki „Ujka”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. władze gminy z wójtem Andrzejem Nowakiem na czele, rodzicie Kamila Stocha, który objął wydarzenie honorowym patronatem oraz przedstawiciele instytucji powiatu tatrzańskiego.

O patronie stadionu opowiadali m.in. dr Anna Mlekodaj i Bronisław Stoch.

Zmarły w 2016 roku Stanisław Trebunia-Tutka był polskim zawodnikiem i trenerem narciarskim, wieloletnim trenerem skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w LKS Poroniec Poronin. Był założycielem i prezesem klubu LKS Biali Biały Dunajec oraz radnym gminy Biały Dunajec

pk/ zdj. Piotr Korczak
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl