Rozmaitości
Niedziela, 27 kwietnia 2014 19:26

"Tryptyk Rzymski" w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W dniu kanonizacji Papieża Polaka w kościele p.w. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej miejsce miał spektakl słowno-muzyczny oparty na motywach poematu Jana Pawła II "Tryptyk rzymski".
"Tryptyk Rzymski" Jana Pawła II został wydany w 2003 roku. Oryginał poematu pisany odręcznie składa się z 3 części.

Święty Papież opisuje w nich dzieło stworzenia świata i człowieka oraz jego miejsce w świecie na przestrzeni czasów. To dzieło jest swoistym testamentem Jana Pawła, w którym zamieścił On osobiste medytacje.

Honorowy patronat nad cyklem spektakli objął ks.biskup Grzegorz Ryś, który w liście intencyjnym napisał: "Gratuluję podjęcia inicjatywy, która umożliwi dostęp do kultury wysokiej szerokiemu gronu odbiorców i dziękuję także za troskę o dziedzictwo poetyckie Karola Wojtyły. Ufam, że spektakle harmonijnie wpiszą się w kalendarz przygotowań do kanonizacji Ojca Świętego".

Adaptacji tryptyku na potrzeby spektaklu dokonała Anna Mastalerz.Fragmenty były czytane przez Annę Bugajską i Macieja Rutkowskiego. Oprawę muzyczną zapewnił duet DouSonore, pod kierownictwem Krzysztofa Leksyckiego.

"Tryptyk Rzymski" był przedstawiany przed kanonizacją w kilku parafiach na Orawie, a spektakl w Zubrzycy był formą dziękczynienia za ten wielki dzień ogłoszenia świętym Jana Pawła II.

Wydarzenia zrealizowane zostały dzięki wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Orawy.

er/ zdj. Łukasz Sowiński
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl