Rozmaitości
Środa, 21 września 2016 10:14

"Szopka dla każdego"

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na bezpłatne warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej. Uczestnicy warsztatów przygotują szopki, które wezmą udział w 74. Konkursie Szopek Krakowskich i zostaną zaprezentowane na Pokonkursowej Wystawie Szopek w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.
Na cykl warsztatów składają się dwa lub trzy 90-minutowe spotkania poświęcone kolejnym etapom budowania szopki: konstrukcji, dekoracji i postaciom. Spotkania odbywać się będą w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, w październiku i listopadzie. Muzeum zapewnia wszelkie materiały potrzebne do budowy szopek.

Zapisy dla grup zorganizowanych do 29 września, dla osób indywidualnych do 26 września 2016 r. - na adres mailowy info@mhk.pl.

Dodatkowych informacji udziela Centrum Obsługi Zwiedzających tel. 12 426 50 60, e-mail info@mhk.pl oraz Olga Jasionek (Pałac Krzysztofory) tel. 12 619 23 84, e-mail o.jasionek@mhk.pl. Szczegóły dotyczące zapisów i terminów spotkań dostępne też na stronie www.mhk.pl.

s/

źródło: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl