Rozmaitości
Poniedziałek, 7 maja 2018 23:18

"Suflerka" nowe słuchowisko w Radio Kraków (zdjęcia)

Dziś w Studiu im. Romany Bobrowskiej i na antenie Radia Kraków premierowo zaprezentowane zostało najnowsze słuchowisko zatytułowane "Suflerka".
Jest to nowy, niepublikowany dotąd tekst dramatyczny Ewy Lipskiej – jednej z najważniejszych współczesnych pisarek, autorki kilkudziesięciu tomów wierszy, dramaturga, felietonistki, laureatki wielu nagród literackich i jurorki w poetyckich konkursach.

W prapremierowym wykonaniu Suflerki w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków w roli tytułowej wystąpiła Anna Polony, legenda polskiego teatru. Partnerowali jej: aktorka Starego Teatru i pedagog Akademii Sztuk Teatralnych Ewa Kaim oraz Andrzej Mrowiec. Suflerkę wyreżyserował prof. Józef Opalski, wykładowca akademicki i ceniony reżyser.

Suflerka to autotematyczna opowieść o teatrze, osadzona w realiach współczesności. Jak mówi Józef Opalski, główna bohaterka spędziła w teatrze całe życie, a teatr jest dla niej wszystkim. Spektakl opowiada o walce tej wspaniałej kobiety z rzeczywistością „nowoczesnego” teatru, w którym nie umie się odnaleźć, chociaż próbuje go zrozumieć

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Radia Kraków

TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl