Golemo
Rozmaitości
Środa, 17 czerwca 2020 23:55

"Solaris" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego w Teatrze Ludowym

19 czerwca Teatr Ludowy wznawia działalność. Na początek na Dużej Scenie premierowy spektakl „Solaris” wg Stanisława Lema w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Jest to pierwsza po pandemii premiera w Teatrze Ludowym
„Solaris – dzienniki czasu izolacji” to opowieść o losach członków załogi stacji Solaris, znanej z powieści Stanisława Lema, którzy utknęli w izolacji. Kolejne odcinki to zapis ich zmagań z dojmującym poczuciem odosobnienia, pustki i samotności.


Doświadczenie pandemii i przymusowej izolacji wpłynęło na kształt spektaklu. Wierzchowski zaproponował wersję zmienioną w stosunku do pierwotnej wizji spektaklu.

W odróżnieniu od pierwowzoru jednowątkowa narracja „Solaris” w spektaklu Wierzchowskiego wybrzmiewa wieloma głosami. Każdy z astronautów został skonfrontowany z jego własnymi fantomami.

Premierowy spektakl „Solaris” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego na Dużej Scenie Teatru Ludowego odbędzie się 19 czerwca o godz. 19. Kolejne spektakle 21 i 23 czerwca. Przedstawienia odbywają się w nowym rygorze sanitarnym, widzowie będą oglądać spektakl w maseczkach, a dla ich wygody zaplanowana została przerwa.

"Solaris"w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, scenariusz i adaptacja Marcin Wierzchowski i Magdalena Drab. Na scenie: Małgorzata Kochan, Roksana Lewak, Katarzyna Tlałka, maja Pankiewicz, Anna Pijanowska, Piotr Franasowicz, Jan Nosal i Piotr Pilitowski.

Spektakl jest ostatnim etapem projektu „Przewodnicy zmysłów”, a zakończenie projektu przewidziane jest na 30 czerwca spotkaniem z cyklu Science First, we współpracy z Instytutem Psychologii UJ.


źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe Teatru Ludowego

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl