Rozmaitości
Wtorek, 9 października 2012 14:47

"Rzeźby świetlne" Jerzego Olbrychtowicza i Marysi Olbrychtowicz

NOWY TARG. W najbliższy piątek w ramach cyklu "Mam Wam coś do powiedzenia" w Galerii Jatki swoje "Rzeźby świetlne" zaprezentują Jerzy Olbrychtowicz i Marysia Olbrychtowicz. Projekt „Rzeźby Świetlne” uzyskał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.
Jerzy Olbrychtowicz ur. się w 1955 roku w Nowym Targu. Ukończył studia artystyczne na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Dyplom w Katedrze Projektowania Wnętrz w roku 1980. Od tego czasu zajmuje się projektowaniem i realizacjami w zakresie architektury wnętrz, mebli oraz grafiką użytkową, uczestniczy w wystawach prac nowotarskiego środowiska plastycznego

W 1981 r. był redaktorem graficznym pisma „Solidarność Podhala”. Swoje prace wystawia od 1977 r. w galeriach Krakowa. W 1982 r. brał udział w IX Biennale Plakatu (Katowice) i wystawie „Absolwenci 3” (BWA Kraków).

Projekt „Rzeźby Świetlne” tworzył i prezentował w latach 1982-84 w Barrytown N.Y, Poughkieepsie i w Nowym Jorku – Hayden Planetarium (w galerii poniżej plakat z tego wydarzenia), z Brooklyńska Orkiestra Symfoniczna (USA) - był to okres współpracy z brazylijską kompozytorką Jocy de Oliviera. Projekt „Rzeźby Świetlne” uzyskał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Jerzy Olbrychtowicz pierwsze pokazy rzeźb świetlnych w USA realizował wraz z żona Teresą Olbrychtowicz (również artystką). Teraz prezentacje przygotowuje z córka Marysią Olbrychtowicz studentką II roku ASP Kraków

Piątkowe spotkanie w Jatkach będzie prezentacją multimedialną łączącą rzeźby świetne z muzyką. Początek o godzinie 18.oo.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl