W spotkaniu, które po seansie poprowadził Lukasz Maciejewski udział wzięly: Magdalena Łazarkiewicz oraz Maria Ciunelis." /> "Przywrócone arcydzieła": pokaz filmu "Przez dotyk" MOS 21.01.2019 • malopolskaonline.pl
Rozmaitości
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 23:50

"Przywrócone arcydzieła": pokaz filmu "Przez dotyk" MOS 21.01.2019

Przywrócone Arcydzieła wróciły już w styczniu!
21 stycznia w kinie MOS zaprezentowano film Magdaleny Łazarkiewicz "Przez dotyk" z 1985 roku - wzruszającą historię kobiecej przyjaźni w cieniu choroby.
W spotkaniu, które po seansie poprowadził Lukasz Maciejewski udział wzięly: Magdalena Łazarkiewicz oraz Maria Ciunelis.
„Przez dotyk” to jeden z jej najlepszych filmów Magdaleny Łazarkiewicz. Reżyserka nakręciła poruszającą historię relacji dwóch kobiet, które spotykają się w szpitalnej sali.
Pozornie jedyne, co je łączy, to choroba. Teresa jest doszczętnie pozbawiona nadziei, negująca wszystko, zdewastowana i powoli osuwająca się w nicość. Anna to jej przeciwieństwo – roztaczająca wokół siebie magiczną aurę matka i żona, która na dodatek spodziewa się kolejnego dziecka.

Pełna wiary postanowiła zawalczyć i wbrew wszystkiemu stanąć po stronie życia.

Film został obsypany nie tylko nagrodami na polskich festiwalach (m.in. nagroda na festiwalu "Młode Kino Polskie" w Gdańsku, nagroda dziennikarz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku).

Świetnie przyjęto go także za granicą – zdobył Grand Prix na Festival International du Film de Femmes w Créteil oraz nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Figueira da Foz.

Obsada: Grażyna Szapołowska (Anna), Maria Ciunelis (Teresa Jankowska), Miłogost Reczek (lekarz), Krzysztof Stelmaszyk (Adam, mąż Anny), Jerzy Trela (profesor), Tadeusz Chudecki (ksiadz), Teresa Sawicka (lekarka), Antoni Łazarkiewicz (Tomek, syn Anny), Barbara Chojecka, Irena Szymkiewicz (salowa)

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl