Golemo
Rozmaitości
Niedziela, 22 kwietnia 2018 12:12

"Przytul mnie". Prince Negatif Teatr Nowy (zdjęcia)

KRAKÓW. W Teatrze Nowym Proxima,odbył się wczoraj wieczorem performens- Instalacja z miękkich obrazów z udziałem żywych ciał pod tytułem"Przytul mnie", której autorem jest Prince Negatif- Łukasz Błażejewski, z udziałem: Lady Ma-ga, Justyna Owczarek, Artur Ściera
Oto staję przed Wami Ja nagie ciało i powiadam Wam: przytulajcie się, albowiem organizm przestaje wtedy produkować odpowiedzialny za lęk i stres kortyzol, zamiast tego wydziela oksytocynę - hormon, dzięki któremu czujemy się bezpieczni.

A dalej mówi Roland Barthes w „Roland Barthes“: Polityczne wyzwolenie seksualności: to podwójna transgresja - przekroczenie polityki przez seksualność i na odwrót. To jednak nic: wyobraźmy sobie teraz, że na odkryte w ten sposób, uznane, zmierzone i wyzwolone pole polityczno-seksualne na powrót wprowadzamy o d r o b i n ę u c z u c i o w o ś c i: czyż nie byłaby to o s t a t n i a z transgresji? Transgresja transgresji? Ostatecznie byłaby to m i ł o ś ć: która powróciła: t y l e ż e n a i n n e m i e j s c e.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Nowego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl