Rozmaitości
Niedziela, 15 kwietnia 2018 23:46

"Opowieści Ochmana"w Kopalni Soli Wieliczka (zdjęcia)

Z wykształcenia jest ceramikiem po AGH. Swoim tenorem podbił największe sceny świata. Śpiewa od 4. roku życia.
W ubiegłym roku skończył 80 lat. Nadal występuje.
Przed Państwem gwiazda i fenomen: Wiesław Ochman Znakomity tenor był gospodarzem gali "Opowieści Ochmana", w której udział wzięli także: Renata Dobosz (sopran), Aleksandra Stokłosa (sopran) i Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko. Ten niezwykły koncert odbył się dziś wieczorem w Kopalni Soli Wieliczka 125 metrów pod ziemią w komorze Warszawa.

Wybitny tenor polski. Występował na najważniejszych scenach operowych świata, m.in.: w Berlinie, na Festiwalu Operowym w Monachium, w Hamburgu, na Festiwalu w Glyndebourne, na Festiwalu w Salzburgu oraz w Operze Paryskiej, operach w Chicago i San Francisco, mediolańskiej La Scali, operach w Barcelonie, Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie, Sewilli i Wiedniu. W 1975 roku zadebiutował na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku partią Arriga w operze Nieszpory sycylijskie Giuseppe Verdiego. W późniejszych latach na nowojorskiej scenie wykreował role: Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie, Dymitra Samozwańca w Borysie Godunowie, księcia Golicyna w Chowańszczyźnie, Borysa w Katii Kabanowej oraz Turiddu w Rycerskości wieśniaczej. Współpracował ze słynnymi orkiestrami i dyrygentami, jak: Wiener Philharmoniker i Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Herberta von Karajana i Karla Böhma. Nagrał wiele płyt z muzyką oratoryjną dla najpoważniejszych firm fonograficznych: Deutsche Grammophon, Polydor, EMI, Decca, Supraphon, SONY, Polskie Nagrania i Muza.

Od kilku lat intensywnie reżyseruje spektakle operowe i operetkowe na różnych scenach w kraju, między innymi w Operze Śląskiej w Bytomiu – Don Giovanniego, (Mozarta) – Traviatę (Verdiego ) – Carmen (Bizeta) – Carewicza (Lehara) – Borysa Godunowa (Musorgskiego), a ostatnio na jubileusz 65 lecia Opery Śląskiej – Straszny Dwór (Moniuszki ). Przygotował też cieszącą się olbrzymim powodzeniem operetkę J. Straussa – Zemstę Nietoperza na Warszawskiej scenie operetkowej, potem też słynną – Krainę Uśmiechu – Lehara w Operze na Zamku w Szczecinie oraz piękny melodramat operowy – Eugeniusz Oniegin (Czajkowskiego) na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Znakomicie prezentował programy oratoryjne w wielu kościołach całej Europy oraz słynny koncert – Ave Maria w Muzyce.
Jego zadziwiająca forma wokalna powoduje, iż publiczność w kraju i za granicą stale domaga się następnych koncertów oraz realizacji nowych spektakli teatralnych, co przyjmujemy z wielkim uznaniem dla maestra.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl