Rozmaitości
Wtorek, 10 stycznia 2017 21:42

"Obóz Katarakta" - próba medialna (zdjęcia)

Dzisiaj w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyła się próba medialna sztuki""Obóz Katarakta" w reż. Dominiki Knapik. Premiera spektaklu już w najbliższy piątek 13 stycznia br.
Nie możesz przebywać na zewnątrz częściej niż w domu. Jeśli zaczniesz tak robić, to jak będzie wyglądał twój dom? Gdzie zamieszkasz? Skąd wyjdziesz na podwórko, jeśli twój dom będzie podwórkiem? Będziesz siedziała/siedział cały czas na zewnątrz, myśląc, że znajdujesz się w środku?!

Główna bohaterka Harriet, jest jak holenderski artysta Bas Jan Ader, który w 1975 roku zaginął bez śladu podczas własnego performansu. Próbował wówczas przepłynąć Atlantyk jednoosobową łodzią żaglową. Harriet również oddala się od znanego i bezpiecznego lądu. Jej Atlantykiem jest Obóz katarakta - miejsce cudownego zniknięcia.

Obóz Katarakta to spektakl ruchowy inspirowany słynnym opowiadaniem amerykańskiej pisarki Jane Bowles. Bowles napisała opowiadanie w trakcie swojego pobytu w Maroko, tekst ukazał się w 1949 roku w magazynie "Harpers Bazaar".

Reżyserii tego spektaklu podjęła się Dominika Knapik – niezwykle ceniona choreografka, tancerka oraz aktorka, która w 2015 roku była nominowana do Paszportów Polityki.


Jane Bowles

OBÓZ KATARAKTA

reżyseria i choreografia Dominika Knapik
dramaturgia/scenariusz: Łukasz Wojtysko
muzyka Tomasz Kowalski
scenografia Michał Budny
kostiumy Hanka Podraza
reżyseria świateł Jacqueline Sobiszewski
asystent reżysera Magdalena Urbańska

obsada:
Harriet Aleksandra Cwen
Sadie Agnieszka Kościelniak
Evelyn Bożena Adamek
Bert Dominik Stroka (gościnnie)
Indianin Jerzy Swiatłoń
Beryl Małgorzata Haduch (gościnnie)

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Małopolskiego Ogrodu Sztuki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl