Rozmaitości
Sobota, 14 września 2013 21:54

"Nostalgia” Chopina" - wystawa fotograficzna Tomasza Sikory (zdjęcia)

W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Tomasza Sikory, która towarzyszy tegorocznemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach"
Wystawa "Nostalgia Chopina" inspirowana jest utworem polskiego kompozytora Scherzo b-moll op. 31. Zdjęcia jednego z najbardziej znanych polskich fotografików przedstawiają obrazki z dawnej Polski - ludzi, miejsca, plenery. Wszystkie fotografie, opatrzone cytatami z listów Fryderyka Chopina, mają podkreślać tęsknotę za ojczyzną, ujętą w ulotne wspomnienia.

Tomasz Sikora to twórca teatralnych i filmowych plakatów, ilustracji książkowych, realizator prac dla agencji reklamowych w Ameryce i Europie. Od 1972 przez 10 lat pracował jako stały fotoreporter warszawskiego Tygodnika Ilustrowanego Perspektywy. Od 1982 – w Australii, gdzie w następnym roku założył studio fotografii reklamowej, prowadził warsztaty fotograficzne w Victoria College w Melbourne, wydawał książki oraz organizował autorskie wystawy.

Z okazji V Jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyka na Szczytach, Stowarzyszenie im. M. Karłowicza zaplanowało reedycję albumu ze zdjęciami Tomasza Sikory zawierającego prace prezentowane na wystawie.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl