Rozmaitości
Sobota, 6 sierpnia 2011 14:35

"Muzyka na Szczytach" po raz trzeci pod Tatrami

The King's Singers, Mirosław Kultyszew, Mayuko Kamio oraz wielu innych wybitnych muzyków wystąpi podczas III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach", który odbędzie się we wrześniu w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Szczawnicy.
- Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom Polacy pokochają muzykę kameralną. Głównym założeniem festiwalu jest reaktywacja życia kulturalnego w Zakopanem, a także promocja polskich utworów, które wykonywać będą zaproszeni, międzynarodowi artyści. Chcemy także poszerzyć wąską grupę zwolenników muzyki kameralnej. Dlatego w tym roku przekonywać będziemy, że moda na muzykę nie przemija. I to dosłownie - mówi prezes Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, Danuta Sztencel.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" odbędzie się w dniach 17 - 24 września. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona będzie zmarłemu w minionym roku wybitnemu polskiemu kompozytorowi współczesnej muzyki poważnej, związanemu z Podhalem, Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu. Artysta ten przewodniczył Komitetowi Honorowemu Festiwalu od początku jego istnienia.

Tegoroczną gwiazdą muzycznej imprezy w Zakopanem będzie ceniony brytyjski zespół wokalny The King's Singers. W tym roku, Festiwal gościć będzie także znakomitego pianistę rosyjskiego, zwycięzcę XIII Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie i finalistę ostatniego Konkursu Chopinowskiego - Mirosława Kultyszewa, a także wybitną japońską skrzypaczkę Mayuko Kamio.

W ramach festiwalu odbędą się także dwa koncerty In memoriam, poświęcone sławnym muzykom związanym z Podhalem to jest Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu, oraz wybitnemu dyrygentowi, pedagogowi i kompozytorowi Stanisławowi Wisłockiemu, w 90. rocznicę jego urodzin.

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl