Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Niedziela, 18 marca 2018 23:38

"Mayday" w ICE Kraków (zdjęcia)

W drugiej połowie marca ICE KRAKÓW Congress Centre stał się gospodarzem najważniejszego wydarzenia rynków walutowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
Czwarta edycja Konferencji, Targów oraz Gali FxCuffs przyciągnęła 5 tysięcy uczestników, światowej sławy prelegentów oraz najważniejszych przedstawicieli branży. 16-17 marca 2018 roku inwestorzy detaliczni z całej Polski, przedstawiciele brokerów i eksperci rynkowi spotkali się, aby wspólnie uczestniczyć w Konferencji, Targach oraz uroczystej Gali rozdania nagród.

Wieczorem 17 marca odbył się też pokaz sztuki "Mayday" z Teatru Bagatela w Krakowie. Ray Cooney, autor najbardziej kasowych i z pewnością najśmieszniejszych fars, jakie powstały na Wyspach Brytyjskich w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły teatry Europy Zachodniej i Broadwayu.

"Mayday” jest jego siedemnastym z kolei utworem, podobno jak dotąd najlepszym… Po raz pierwszy w Polsce wystawiono go w warszawskim Teatrze Kwadrat z Wojciechem Pokorą jako Johnem Smithem. Aktor tak polubił rolę i sztukę, że sam podjął się jej reżyserii we Wrocławiu i Katowicach. Tam właśnie zobaczyła to przedstawienie (i brawurową reakcję publiczności) ówczesna dyrektor Bagateli Nina Repetowska i zaprosiła Pokorę do pracy w Krakowie.

Od premiery w 1994 zdążyły zużyć się dekoracje i kostiumy zmarłego w 2000 Józefa Napiórkowskiego. Nową scenografię zaprojektowała Joanna Schoen, która ubrała też ponownie bohaterów.

wystąpili:
Alina Kamińska
Anna Rokita
Katarzyna Litwin
Krzysztof Bochenek
Łukasz Żurek
Maciej Słota
Przemysław Redkowski

Tłumaczenie Elżbieta Woźniak
Reżyseria Wojciech Pokora
Scenografia Joanna Schoen
Asystent reżysera Alina Kamińska
Inspicjent/ sufler Teresa Twardziak-Bazylczuk i Sylwia Domin

Tomasz Cichocki i materiały prasowe
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl