Rozmaitości
Sobota, 5 maja 2012 18:04

"Maj w Mundurze" - impreza plenerowa w Kętach (zdjęcia)

Urząd Gminy Kęty zorganizował z okazji obchodów święta Konstytucji 3 maja rodzinny piknik pt. „Maj w Mundurze”. Na tej patriotyczno-edukacyjnej imprezie odbyły się koncerty, pokazy i konkursy, których wspólnym mianownikiem było wojsko i służby mundurowe a także organizacje pozarządowe związane z propagowaniem patriotyzmu oraz szeroko rozumianej rekreacji.
Święto Konstytucji 3 Maja w Kętach zainaugurowała Msza św. w kościele pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach oraz uroczyste złożenie kwiatów w kęckich miejscach pamięci.

Część właściwa imprezy rozpoczęła się o godzinie 15:00 na terenach stadionu sportowego w Kętach. Atrakcjami imprezy były koncerty najlepszych orkiestr dętych OSP z terenu Gminy Kęty – OSP Witkowice i OSP Bulowice oraz Zespołu Estradowego „Czasza” z 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Koncerty rozdzielały występy zespołu mażoretek „Gracja” ze Starej Wsi oraz pokazy sztuk walki w wykonaniu uczniów szkoły „Mago” z Bielska-Białej.

Nie zabrakło również punktów programu o charakterze czysto militarnym. Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Bielska-Białej zaprezentowała różnorodne pojazdy bojowe, a Grupa Rekonstrukcji Historycznej Batalionu Obrony Narodowej „Oświęcim” wystawiła karabiny, granatniki i militaria różnego typu.

Największą popularnością cieszyła się oddana do dyspozycji widzów strzelnica pneumatyczna oraz paintballowa LOK Kęty (obejmujący m.in. zajęcia strzeleckie na całorocznej strzelnicy w Nowej Wsi oraz w ZSP Bulowice). Z przygotowanej strzelnicy korzystali zarówno ci najmłodsi jak i seniorzy. Wystrzelano kilka tysięcy sztuk śrutu oraz kulek paintballowych.

Odbyły się tego dnia również pokazy ratownictwa medycznego (OSP Kęty Podlesie) i Grupy do Działań na Wysokościach (OSP Kęty). Ponadto podczas imprezy zaprezentowały się:
• 6 Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa,
• Państwowa Straż Pożarna z Oświęcimia,
• Komenda Powiatowa Policji z Oświęcimia,
• Straż Miejska w Kętach,
• Karpacki Oddział Straży Granicznej – Placówka w Żywcu,
• Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Kęty,
• Liga Obrony Kraju w Kętach.
Na najmłodszych widzów czekały atrakcyjne konkursy i zabawy z nagrodami przygotowane przez OSP.

opr. s/

źródło: Portal "Nowa Wieś w gminie Kęty"

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl