Golemo
Rozmaitości
Środa, 17 stycznia 2018 09:39

"Kłamstwo ...o miłości" próba medialna spektaklu (zdjęcia)

Sztuka "Kłamstwo ...o miłości", autorstwa francuskiego dramaturga Floriana Zellera, w reżyserii dyrektora Teatru Bagatela Henryka Jacka Schoena, to pierwsza w nowym roku premiera tej krakowskiej sceny. Spektakle premierowe zaplanowano 18 i 19 stycznia.
- Sztuka ta podejmuje temat zdrady, który nie jest wiodącym tematem domowych rozmów. To spektakl o naszym życiu, pełnym niedopowiedzeń i o hipokryzji w sferze zdrady, uczuć i relacji rodzinnych - powiedział reżyser spektaklu Henryk Jacek Schoen.

Sztuka "Kłamstwo ...o miłości" została napisana przed trzema laty przez młodego, cieszącego się sławą znakomitego dramaturga, francuskiego autora Floriana Zellera.

Zdrady są w związku dusz wiernych nieznane – pisał Szekspir. Ale przecież ciało nie dusza, prawda? Więc romans pozamałżeński nie będzie zdradą, jeśli wciąż kochamy swoją drugą połowę? Czy będzie? I przyznawać się do niego? Może lepiej nie? Zwłaszcza gdy romansujemy z żoną/mężem przyjaciela/przyjaciółki?

Zdradzający i zdradzani bohaterowie Prawdy Floriana Zellera powracają w równie błyskotliwym Kłamstwie. Powikłane wzajemnie romanse dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw zostały przez krytyków i publiczność przyjęte równie entuzjastycznie. Inteligentne połączenie komizmu i refleksji to wciąż dobra recepta na udaną komedię.

Premiera: 18 stycznia 2018, Duża Scena

Gala premierowa: 11 lutego 2018,
Obsada:
Paul
Wojciech Leonowicz /Marek Kałużyński
Laurence
Ewelina Starejki /Magdalena Walach
Jean-Claude
Michał Kościuk/Maurycy Popiel
Sophie
Anna Branny /Kamila Klimczak

Tłumaczenie Barbara Grzegorzewska
Reżyseria Henryk Jacek Schoen
Scenografia Joanna Schoen
Reżyseria świateł Tomasz Wentland
Asystent reżysera Kamila Klimczak
Inspicjent/ sufler Monika Handzlik i Magdalena Gródek

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Bagatela
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl