Rozmaitości
Niedziela, 24 lipca 2016 19:04

"Góry, moje góry" - fotografie Michała Sośnickiego (zdjęcia)

W Orawskim Parku Etnograficznym otwarta została wystawa zdjęć autorstwa Michała Sośnickiego zatytułowana "Góry, moje góry". Ekspozycję zorganizował Babiogórski Park Narodowy.
Fotograf jest rodowitym krakowianinem, od kilku lat mieszkającym pod Babią Górą, w Zawoi. Jak sam mówi: "fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015". Jest pomysłodawcą i twórca Świtaków, czyli zimowych oraz letnich wyjść na wschód słońca w górach - m.in. na Babią Górę, Rysy, czy Śnieżkę.

Tematem przewodnim jego prac prac są: krajobraz, pejzaż, architektura – głównie drewniana, przydrożne kapliczki oraz krzyże. "Najbardziej kocham fotografować góry i w górach, o wschodzie i zachodzie słońca… Prowadzę plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej" - dodaje.

Jego zdjęcia publikował National Geographic Polska, Magazyn Turystyki Górskiej „npm”, Outdoormagazyn.pl. Na swoim koncie ma nagrody - m.in.: „National Geographic Polska – Nasze Karpaty 2014” – wyróżnienie; „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” (fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac); „Skarby Małopolski 2014” – fotografie na wystawie pokonkursowej; „XIV Biennale Fotograficzne-Z dala od zgiełku…Beskidy w obiektywie 2013” – II miejsce; „Zabytki znane i nieznane-odkryj skarby kultury materialnej Podbabiogórza 2013” – I miejsce; „Tatrzańska jesień 2014” – II miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych.

Wystawa prezentowana obecnie w OPE wcześniej była pokazana w schronisku PTTK w Dolinie Roztoki.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl