Rozmaitości
Niedziela, 8 czerwca 2014 10:26

"DziękujeMy za Wolność. Małopolska" - cykl koncertów

„DziękujeMy za Wolność. Małopolska” ­– pod takim hasłem w dniach 6-8 czerwca odbędą się koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tegoroczne Święto Małopolski będzie celebracją 25-lecia Wolnej Polski, wyrazem wdzięczności dla tych, którzy brali udział w z zdobywaniu i budowaniu wolności.
Do włączenia się w jubileuszowe uroczystości zaprasza Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego. Honorowy patronat nad koncertami objął Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Małopolska wolnościowa trasa koncertowa to:
6.06 – Chrzanów, Plac 1000-lecia – LOMBARD (20.00)
7.06 – Nowy Sącz, Rynek – ANDRZEJ PIASECZNY (20.00)
8.06 – Nowy Targ, Rynek – HEY (20.00)
– Tarnów, Rynek – LOMBARD (20.00)

Zaproszono także do udziału w koncertach młodych małopolskich artystów. W przypadku Nowego Sącza i Nowego Targu będą to adepci sztuki wokalnej kształcący swoje umiejętności w Studiu Piosenki Septyma, m.in. bardzo młoda dama – 10-letnia Martynka Plewa. Lista jej wyróżnień i nagród na ogólnopolskich festiwalach i konkursach jest bardzo długa, ale przy tej okazji warto wspomnieć, że jest wielokrotną laureatką Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych, a w 2010 roku zyskała tytuł Talentu Małopolski. Podczas koncertów zaśpiewa dwie szczególne piosenki innego wielkiego Małopolanina – Marka Grechuty.

Ważnym akcentem podczas koncertów będą też specjalnie przygotowane materiały multimedialne. Będą one z jednej strony przypominać małopolską drogę do wolności i jej bohaterów, z drugiej pokażą, jak współcześni młodzi Małopolanie urodzeni po ’89 r. pojmują wolność. Za bezcenną współpracę w przygotowaniu tych materiałów dziękujemy Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego oraz Stowarzyszeniu Sieć Solidarności w Krakowie.

Na koncerty organizatorzy zapraszają w sposób szczególny wszystkich Małopolan urodzonych w czerwcu 1989 r. Dla „rówieśników wolności” przygotowano sympatyczne urodzinowe upominki.

Organizatorami koncertów są instytucje kultury województwa małopolskiego: Centrum Sztuki Mościce – w Chrzanowie i Tarnowie, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – w Nowym Sączu i Nowym Targu. Współorganizatorem nowotarskiego Marek Fryźlewicz – Burmistrz Miasta Nowy Targ.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl