WSB
Rozmaitości
Czwartek, 2 kwietnia 2015 22:37

"Dopal dopalaczom" - szkolenie z zakresu przeciwdziałania narkomanii

NOWY TARG. W sali obrad Urzędu Miasta odbyło się szkolenie dla nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Pięciogodzinne zajęcia poprowadził ekspert/trener - Tomasz Zakrzewski z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy Ministerstwie Zdrowia RP.
Szkolenie odbyło się w ramach kampanii informacyjnej "Dopal dopalaczom", realizowanej przez Państwową Inspekcje Sanitarną Województwa Małopolskiego.

- W szkoleniu uczestniczyło ponad 120 osób, w tym nauczyciele z 62 placówek na terenie powiatu nowotarskiego oraz 27 gości Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu, m.in. przedstawiciele samorządu lokalnego, Policji, Straży Miejskiej, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie - podsumowuje Ewa Łapsa z nowotarskiego oddziału SANEPiDu.

Spotkanie zorganizowane było przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta w Nowym Targu oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zakopanem.

- Celem kampanii jest uświadamianie zagrożenia dla zdrowia, jakie stanowi używanie środków zastępczych, uważanych przez część społeczeństwa za nieszkodliwe używki oraz zminimalizowanie ryzykownych zachowań prowadzących do ich używania - dodają organizatorzy.

mat. prasowy, opr.s/
WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl