Rozmaitości
Sobota, 23 marca 2013 12:25

"Czas Burzy..." Antonio Socciego - konkurs dla Czytelników (rozstrzygnięty)

Ukazała się nowa książka Antonio Socciego "Czas burzy. Dramat czasu konklawe". To oparta na faktach i autentycznych watykańskich dokumentach powieść znanego watykanisty, który m.in. dwa lata temu opisał rezygnację Benedykta XVI z Tronu Piotrowego.
Antonio Socci zasłynął z niezwykłych tekstów: zgłębił sekrety mistycznego życia Jana Pawła II, zdemaskował spisek wokół trzeciej tajemnicy fatimskiej i na swój sposób przewidział abdykację Benedykta XVI.

Teraz prowadzi Czytelników tropami watykańskich tajemnic, stawiając nas w obliczu zmagań osłabionego Kościoła z siłami ciemności. Snuje fascynującą intrygę w powieści opartej na prawdziwych dokumentach. Antonio Socci prowadzi czytelnika do odkrycia niezwykłych zagadek związanych z poszukiwaniem grobu św. Piotra oraz wizji i objawień dwudziestowiecznej mistyczki Marii Valtorty, kreśląc więzi łączące początki chrześcijaństwa z naszą teraźniejszością.

Opis
"W jednym z rzymskich kościołów pewien mężczyzna wyjawia w konfesjonale straszny grzech. Wkrótce potem zostaje zamordowany. Okazuje się, że ten człowiek, to ksiądz, który ukradł tajne dokumenty z archiwów watykańskich. Były to listy dwudziestowiecznej mistyczki, Marii Valtorty, która w roku 1949 na prośbę Watykanu wskazała na rzymskie katakumby, jako miejsce prawdziwego grobu świętego Piotra Apostoła. Podważyła tym samym oficjalną wersję, według której Apostoł pochowany jest pod bazyliką watykańską. To wstrząsające odkrycie, jednak w istocie chodzi tu o kwestie znaczniej większej wagi: o sukcesję apostolską i prymat papieża, a ostatecznie o sam Kościół.

Ojciec Michele otrzymuje tajne zadanie zbadania, czy istnieją inne pisma mistyczki, które zdradzałyby dokładne miejsce pochówku Księcia Apostołów. Tymczasem rozpoczyna się prawdziwe prześladowanie Kościoła, a cały świat staje nad przepaścią katastrofy.

Z pomocą przyjaciół ojciec Michele odkrywa zapiski zawierające niesamowite informacje, dzięki którym możliwe staje się odnalezienie prawdziwego grobu świętego Piotra oraz jego ciała. Zaczyna się wyścig z czasem, zbliża się konklawe i niebezpieczeństwo wielkiego ataku na Kościół. Od powodzenia misji zależy, czy Kościół zostanie uratowany przed samobójczym gestem, a świat przed samozniszczeniem…"

Konkurs
Pytanie konkursowe brzmiało: jakie jest oficjalne stanowisko Kościoła w sprawie książek M. Valtorty. Odpowiedź brzmi - kilkukrotnie Stolica Apostolska wyraziła negatywną opinię o rzekomo nadprzyrodzonym autorstwie książek. Przez pewien czas twórczość Marii Valtirty była na "indeksie".
s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl